Id.7 awaria

danielm

Pionier e-mobilności
Samochód "naprawiony". Jak można się było spodziewać powodem był rozładowany Aku 12v. Serwisant nie był w stanie powiedzieć czy go ładowali, czy sam się naładował z Aku trakcyjnego. Nie chciało mi się czekać jak to będzie ustalać. Nie wyjaśnił jak to się stało że Aku się rozładowało, choć auto nie powinno do tego dopuścić. Pojeździmy i zobaczymy co dalej.
czyli samo się naprawiło a serwisant nawet nie wie jak? ciekawe
 

adamq

Zadomawiam się
Trzeba zakupić OBD2 i spiąć z CarScanerem albo EV Notify i zerkać na 12V od czasu do czasu. To chyba najlepsza metoda (plus może kupić jump starter i wozić ze sobą).
Albo podjechać do kogoś kto ma VAS6154 i świeżego ODISa celem zrobienia raportu diagnostycznego sterowników. Może być tak, że któryś ze sterowników ma problem z "usypianiem". A może to po prostu pojedyncza anomalia albo wada akumulatora...

Tak czy siak myślę, że warto na przyszłość poprosić o raport diagnostyczny ODIS po wykonaniu usługi serwisowej i naciskać żeby wgrali najnowsze aktualizacje (no chyba, że coś się zmieniło i VAG ma w pełni obsłużone aktualizacje OTA dla sterowników innych niż tych od infortainmentu).
 

less

Fachowiec
Dziękuje za rady, ale chyba dam sobie spokój z dalszym diagnozowaniem tego. Zobaczymy co będzie w przyszłości i czy sie nie powtórzy. Wtedy będę działał dalej
 

cooler

Pionier e-mobilności
Dziękuje za rady, ale chyba dam sobie spokój z dalszym diagnozowaniem tego. Zobaczymy co będzie w przyszłości i czy sie nie powtórzy. Wtedy będę działał dalej
To nie tak że Cię grilujemy, ale wielu osobom ten model się podoba więc chcemy wiedzieć jak to wygląda nie tylko wtedy gdy wszystko OK, ale ZWŁASZCZA wtedy gdy się coś sypie:
"Po Serwisie ich poznacie"
 

less

Fachowiec
To nie tak że Cię grilujemy, ale wielu osobom ten model się podoba więc chcemy wiedzieć jak to wygląda nie tylko wtedy gdy wszystko OK, ale ZWŁASZCZA wtedy gdy się coś sypie:
"Po Serwisie ich poznacie"
Na razie traktuje to jako "wypadek przy pracy" i zrzucam na karb tego że auto wyjechało z salonu z niedoładowanym aku. Pojeździmy dalej i zobaczymy co będzie.
Mi się auto dalej podoba mimo tej usterki.
 

Anderus

Zadomawiam się
Na razie traktuje to jako "wypadek przy pracy" i zrzucam na karb tego że auto wyjechało z salonu z niedoładowanym aku. Pojeździmy dalej i zobaczymy co będzie.
Mi się auto dalej podoba mimo tej usterki.
Czekasz na porównanie z Audi A6 e-tron?
 

less

Fachowiec
Mam na razie porównanie tylko do Niro, które jeździ tylko po mieście i okolicy (aglomeracja ślaska). Tak wstępnie id.7 bierze około 1 kWh więcej. Myślę że na trasie będzie dokładnie odwrotnie.
 
Top