idzie grzanie auto kierownicy 2023..6.8

KrzysztofFly

Moderator
Musisz przejechać zdecydowanie więcej , przynajmniej tyle ile wynosi długość osi x
I staraj się jechać ekonomicznie max do 110 tak żeby oscylacja była jak najmniejsza.
Włącz zakres 10 km potem 20 km i wówczas szybciej zobaczysz czy się normalizuje.
Więc mam przejechane zdecydowanie więcej, to zdjęcie było zrobione dokładnie na 50 kilometrów od ostatniego ładowania, można więc łatwo porównać jak bzdurne dane pokazuje wykres (oś X ma dokładnie 50km). Zwróć uwagę, że przy osi 50 km, wykres nigdy nie schodzi poniżej typowego, raczej zawsze jest powyżej 200 Wh/km, przy 10 km pokazuje równie bzdurne wartości, tam jednak schodzi poniżej 0 Wh/km przy odzysku.
 

XYZ

Fachowiec
Więc mam przejechane zdecydowanie więcej, to zdjęcie było zrobione dokładnie na 50 kilometrów od ostatniego ładowania, można więc łatwo porównać jak bzdurne dane pokazuje wykres (oś X ma dokładnie 50km). Zwróć uwagę, że przy osi 50 km, wykres nigdy nie schodzi poniżej typowego, raczej zawsze jest powyżej 200 Wh/km, przy 10 km pokazuje równie bzdurne wartości, tam jednak schodzi poniżej 0 Wh/km przy odzysku.
Trudno mi to jednoznacznie skomentować....po pierwsze ja mam wersję 2023.6.8, a i tak musiałem ten "zabieg"powtarzać dwukrotnie nim zatrybiło.
Może spróbuj jeszcze raz.....i pamiętaj wciśniety pedał hamulca do samego końca resetu, czyli po zgaśnieciu ekranu puszczasz rolki, a pedał wcisniety aż Tesla "wstanie" po resecie.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Kolega robił resety kilka razy nic nie pomagało. Po jednym resecie przeniosło go na mapie do USA. Finalnie serwis zaproponował wizytę w celu zdiagnozowania usterki, bądź ponownego wgrania oprogramowania. Kolega spróbował jeszcze przywrócić system do ustawień fabrycznych i to już pomogło. Pozycja z gps wróciła do Polski a wykres zużycia do normalnych wartości.
81E9A718-AF48-4903-8F76-94F4205B2D6A.jpeg
 

rawier

Posiadacz elektryka
Kolega robił resety kilka razy nic nie pomagało. Po jednym resecie przeniosło go na mapie do USA. Finalnie serwis zaproponował wizytę w celu zdiagnozowania usterki, bądź ponownego wgrania oprogramowania. Kolega spróbował jeszcze przywrócić system do ustawień fabrycznych i to już pomogło. Pozycja z gps wróciła do Polski a wykres zużycia do normalnych wartości.
View attachment 9891
Czyli już nie tylko sama jeździ ale też teleportuje! Wow! :love:
 

Piotr Paweł

Zadomawiam się
2023.6.11 jest u mnie od czwartku. Tesla Vision często sygnalizuje komunikat: działanie mierzenia odległości zostało pogorszone. Raz nabrałem się na Vision przy parkowaniu na rozległym parkingu, gdzie parkowaniem przodem z dogodnego najazdu i przy bardzo dobrej pogodzie. System pokazał 36 cm do samochodu typu sedan stojącego przodem przede mną i tak zaparkowałem. Po wyjściu zorientowałem się że jest tylko 3 cm! Tak wiem, jeszcze 3 cm zapasu, ale nie spodobało mi się to.
 

XYZ

Fachowiec
Nauka z tego taka, ze trzeba trzymać się ostatniej sensownej aktualizacji i nie być darmowym króliczkiem doświadczalnym dla Elona.
 
Top