Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

nabrU

Pionier e-mobilności

ft-jpg.19295

A mówili, że drogie te elektryki i nikt ich nie chce :p
 

Attachments

  • FT.jpg
    3,8 MB · Liczba wyświetleń: 159
Last edited:

Michal

Moderator

nabrU

Pionier e-mobilności
Czekaj czekaj, ja miałem bez paywalla, a nic nie płacę i widziałem cały artykuł :rolleyes:
Wrzuciłbym screena jakbym wiedział...

EDYTA: wyedytowany oryginalny post, bo jak widać działa u mnie...
 
Last edited:

qb4hkm

Posiadacz elektryka
Chyba nie padło (jako takie) bo u nas ma się dobrze, tylko wycofało się z interesów bo im nie szło za dobrze w PL. Cały czas działają przecież m. in. w Czechach, na Słowacji czy na Węgrzech.
Chyba zakaz handlu w nd. ich dojechał, lubiłem, bo byli 24h.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Szkocja od dłuższego czasu ma sporo energii ze źródeł odnawialnych (czasami nawet 100% to jest OZE). Niestety nie było na tyle 'grubych kabelków', aby często nadmiar tej energii przekazać na południe - do Anglii. Coś się w tej kwestii ruszyło (y)

 

nabrU

Pionier e-mobilności
Wielka Brytania przekroczyła niedawno 100 tyś. złączy w publicznych punktach ładowania:

1725570820173.png

Zanotowano ogólnie 41-procentowy wzrost w porównaniu z sierpniem 2023, a największy bo 49% w przypadku ładowarek ultra-rapid czyli powyżej 150kW
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Prawie godzinny, ale według mnie wart wysłuchania podcast z szefem i założycielem Octopus Energy - Gregiem Jackson'em. Dowiecie się dlaczego psioczycie na swoich dostawców energii, a ja uważam Octopus za najlepszą firmę 'utility' z jaką miałem do czynienia w moim życiu:

 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Ciekawe czy napiszą 'Panic over' w Daily Mail :ROFLMAO:

"A huge success story": UK eyes 300,000 EV chargers by 2030

i taki znajomy pewnie fragmencik ;):

... challenges in obtaining planning permission, grid connections and highway operation permits are limiting the speed at which new chargers can be deployed, and in some cases the devices themselves "can be sat there for a number of months before they're ready to go".
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Według przepisów w UK od czerwca 2022 (liczy się data wydania PnB), każdy nowo wybudowany budynek mieszkalny z dedykowanym miejscem parkingowym musi posiadać EVSE.

Wprawne oko na pewno coś ujrzy na poniższym obrazku ;):

PXL_20240914_153817546.jpg
 
Last edited:

6a8

Posiadacz elektryka
Ale to są raczej wielorodzinne ?
Zielona szafeczka i czarne słupeczki, ale chyba trzeba mieć własne kabeleczki.
A jakie są zasady rozliczania ( operator, zarządca, ... )?
 
Top