Integracja platformy PSA z Home Assisstant

KrzysztofFly

Moderator
Po długim czasie posuchy, pojawiły się aktualizacje (chyba ze 4 w ciągu dwóch dni). Co prawda najpierw sporo popsuły (stąd zapewne kolejne będące poprawkami tej pierwszej). U mnie zaczęło się od tego, że zniknął przebieg pojazdu, patrzę jednak wieczorem, jest aktualizacja. Niestety po aktualizacji dalej przebiegu brak, a dodatkowo przestała działać cała sekcja PSA Car Controller. Za chwilę kolejna aktualizacja - wrócił przebieg, reszta dalej bez zmian, no i przed chwilą ponownie aktualizacja (tym razem 3.0.12). Z tego co zauważyłem to chyba ponownie wszystko działa, jednak co najciekawsze, zaczęły działać trasy na mapie (a to mi nie działało od samego początku)
Zrzut ekranu 2023-04-14 202258.png
 

KrzysztofFly

Moderator
Odnośnie ostatniego wpisu dodam, że aktualnie trasy na mapie jednak już nie działają. Wychodzi na to, że w którejś z wersji przed 3.0.12 musiały działać, w tej chwili od czasu aktualizacji do 3.0.12, nie została już zapisana na mapie żadna nowa trasa.
W sumie dla mnie to nie jest problem, gdyż i tak używam Tronity które w temacie historii tras i ładowania ma dużo większe możliwości, i gdyby tylko dodali funkcjonalność ustawiania poziomu ładowania, to pewnie mógłbym zrezygnować z HA.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Wygląda na to że OPEL zaczyna interesować się opiniami użytkowników na temat funkcjonalności aplikacji. 12 czerwca wysłałem kilka negatywnych opinii przez aplikację, 13 dostałem odpowiedź która wyglądała na standardowe "wiem że nie działa i nie zawracaj nam głowy" tyle że poprosili o zgodę na reset hasła do konta. A dziś telefon od obsługi, ze jeszcze nie dałem im tego potwierdzenia i oni nic nie mogą zrobić! Zaskoczyło mnie to może powiększyli ekipę informatyków:D

Ostatnio nasilił mi się też problem z fantomowymi ładowaniami w WC3. Od kilku dni się nie ładowałem a w historii mam 3 ładowania dzień po dniu, wszystkie z tą samą ilością energii. Myślałem że to błąd aplikacji, których używam do podglądu ale po połączeniu bezpośrednio z WC3 tam też te ładowania są dodane. Nie ma możliwości żeby ktoś skorzystał z ładowarki, auto podłączam tylko ja więc chyba jest jakiś błąd. Mam pewne podejrzenie, związane ze zbyt wysokim napięciem w sieci. Fantomowe ładowania pojawiają się w dni w których napięcie zarejestrowane przez pod licznik dochodziło do 260V, nie zawsze tak jest ale tylko w te dni pojawiły się takie ładowania. Łącznie WC3 pokazuje mi o 5 ładowań więcej niż w rzeczywistości było, łącznie 116kwh.
 
Last edited:

vwir

Pionier e-mobilności
Nie wiem jak jest w oplu, ale ogólnie polecam zgłaszanie problemów zamiast marudzić na forum. Już kilka błędów w kilku aplikacjach (i na stronach internetowych) zostało naprawionych po moich uwagach. Mówię to z drugiej strony barykady. Jeśli nikt nie zgłosi to szansa że coś zostanie naprawione spada praktycznie do zera.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Nie wiem jak jest w oplu, ale ogólnie polecam zgłaszanie problemów zamiast marudzić na forum. Już kilka błędów w kilku aplikacjach (i na stronach internetowych) zostało naprawionych po moich uwagach. Mówię to z drugiej strony barykady. Jeśli nikt nie zgłosi to szansa że coś zostanie naprawione spada praktycznie do zera.
Nie marudzę (raczej chwalę że się coś dzieje). Zgłaszam, tylko to jest już któreś zgłoszenie a pierwsza zwrotna informacja i chęć ogarnięcia ze strony producenta.
 

vwir

Pionier e-mobilności
To z marudzeniem to nie była uwaga do Ciebie, tylko ogólnie sporo osób narzeka na soft w autach bądź na aplikacje do obsługi aut pisząc tutaj na forum. Zamiast tego (albo oprócz tego) warto zgłaszać bezpośrednio do źródła, tak jak Ty zrobiłeś.
 

KrzysztofFly

Moderator
Odnośnie ostatniego wpisu dodam, że aktualnie trasy na mapie jednak już nie działają. Wychodzi na to, że w którejś z wersji przed 3.0.12 musiały działać, w tej chwili od czasu aktualizacji do 3.0.12, nie została już zapisana na mapie żadna nowa trasa.
W sumie dla mnie to nie jest problem, gdyż i tak używam Tronity które w temacie historii tras i ładowania ma dużo większe możliwości, i gdyby tylko dodali funkcjonalność ustawiania poziomu ładowania, to pewnie mógłbym zrezygnować z HA.
W sumie żadnych aktualizacji od tego czasu nie było (dalej mam 3.0.12), a od kilkunastu dni ponownie zaczął zapisywać i pokazywać na mapie trasy. Sam już nie wiem od czego to zależy ;).
Zrzut ekranu 2023-08-05 223347.png
 

p0li

Pionier e-mobilności
moze byla jakas aktualizacja tego plugina do HA
 

KrzysztofFly

Moderator
moze byla jakas aktualizacja tego plugina do HA
No właśnie, że nie było, cały czas mam 3.0.12. Wygląda to tak jakby serwer Stellantis, przez jakiś czas nie przekazywał tych danych, lub przekazywał je w jakimś innym formacie i HA ich przez to nie rejestrował.
Cały czas korzystam równolegle z serwisu Tronity.io
Zrzut ekranu 2023-08-06 151521.png
i tam lokalizacja i trasy działa cały czas, więc problem z nieprzekazywaniem lokalizacji przez samochód wykluczam.
 
Top