Ionity i problem - jak by to było, gdybym nie trafił na przerwę techniczną lub coś podobnego

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Jeśli trzeba znaleźć gdzieś błąd albo się o coś potknąć, to mnie to z reguły wychodzi całkiem nieźle :)

7 km zasięgu, Ionity ma przerwę techniczną. Na szczęście konsultant uruchomił dla mnie sesję zdalnie. Z tego, co zrozumiałem, wszystko powinno zacząć działać około godz. 7.00, lada moment:

Ionity - problem.jpg
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Jeśli trzeba znaleźć gdzieś błąd albo się o coś potknąć, to mnie to z reguły wychodzi całkiem nieźle :)

7 km zasięgu, Ionity ma przerwę techniczną. Na szczęście konsultant uruchomił dla mnie sesję zdalnie. Z tego, co zrozumiałem, wszystko powinno zacząć działać około godz. 7.00, lada moment:

View attachment 8796
Kiedys to mija :)
Ja ostatnio ladowalem sie na Orlenie z 1% i 4km zasiegu i wszystko ruszylo !
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Jeśli trzeba znaleźć gdzieś błąd albo się o coś potknąć, to mnie to z reguły wychodzi całkiem nieźle :)
Umiejętność przyciągania błędów jest w pewnych kręgach bardzo wysoko ceniona ;)
Mam nadzieje ze wszystko odpaliło i bez problemow ruszył Pan dalej.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Czasem pech ma zaskakujące oblicze.
Pechowo, zaznaczam pechowo upiłem się kiedyś w akademiku do nieprzytomności, jakie było moje zdziwienie gdy rano obudziłem się w miłym towarzystwie.
 

Michal

Moderator
Fajny opis problemów z tym jak działają ładowarki. W zasadzie AC, to już chyba zupełnie operatorzy mają w tyłku...
 

Michal

Moderator
A tutaj Ionity jak zwykle super:
Szybkość ładowania 28 kW - gość ładuje się 30 minut fiatem 500 żeby naładować 35% 🤦‍♂️
 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Czasem pech ma zaskakujące oblicze.
Pechowo, zaznaczam pechowo upiłem się kiedyś w akademiku do nieprzytomności, jakie było moje zdziwienie gdy rano obudziłem się w miłym towarzystwie.

Uwielbiam te historie. U mnie podobnie, tylko upijali się koledzy. Jednemu powiedziałem, że na luzie, jak już będzie musiał, to od biedy zmieści się u mnie w łóżku, bo po co ma spać na karimacie. Obudziłem się około 1 w nocy, gdy leżałem jak śledź między 4 schlanymi w trupa osobnikami. Chyba przekonał kolegów, że ma fajną miejscówkę ;)
3% to w takim aucie sporo ;-)
Czy ogrzewanie kabiny działa przy takim stanie baterii?

Tak, Volvo o komfort człowieka dba do samego końca, chyba że wybierzemy Optym. zasięgu, to wtedy już mniej :)
Umiejętność przyciągania błędów jest w pewnych kręgach bardzo wysoko ceniona ;)
Mam nadzieje ze wszystko odpaliło i bez problemow ruszył Pan dalej.

Z moim potykaniem się o problemy jest tak, że to praktycznie zawsze ma szczęśliwe lub pouczające zakończenie. Dziś naładowałem się za darmo. Gdybym wiedział, że nie zapłacę, to bym cisnął do 100 procent, a nie tylko do 96 ;)

Ps. Tym razem XC40 P6 FWD, model wyjeżdżający z rynku. Testy zasięgu z dużym zaskoczeniem.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A tutaj Ionity jak zwykle super:
Szybkość ładowania 28 kW - gość ładuje się 30 minut fiatem 500 żeby naładować 35% 🤦‍♂️

Jeden z komentarzy jakie Andrew dostał:

MrEV at 24:30 you were questioning what the speed was, I noticed it happen to be right at six minutes, which is a 10th of an hour if that is the case then you simply multiply the delivered power by 10, you had 3.7 kWh delivered times 10 is 37 kW is the average speed. Kind of funny it’s the same speed you were getting when you were at Ionity. I am sort of wondering if you have a vehicle issue. Also, I did the math on your final session which was 7.6 kWh in 12min which is 38 kW average.
 
Top