Jak ładować baterię LFP?

ELuk

Pionier e-mobilności
No dobra Michał nie chcesz pomóc to OK i przestań o tych twoich zajadach i zmarszczkach. Nie chcesz, nie umiesz pomóc to nie pisz. Jednak i tak dziękuję ci za twoje odpowiedzi.
P.S. dla ciebie to dziwne, ale dla mnie nie bo nie rozumiem dlaczego przy 100% baterii jak auto stoi w ciepłym garażu nie pokazuje mi 455 km zasięgu. Ale OK ciebie już o to nie pytam.
Zlituję się 😉🤣.
Prosta matematyka ze szkoły podstawowej.
Skoro ładowałeś od 32% do 80% to znaczy, że załadowałeś 48% pojemności baterii wg wskazań auta. Czyli 100% baterii to będzie 28kWh/0,48= ?
A jakim procentem jest ta wartość w stosunku do pojemności nowej baterii (jak piszesz 60kWh) to już sam wykombinuj.
👍✌️😎
 

Piti

Zadomawiam się
Jakie dane mam podstawie do obliczenia degradacji baterii. Dzisiaj ładowałem do 80% i pobrało wg. tego co pokazuje w aplikacji Tesli 28 kW co przekłada się na 334 km zasięgu.
Podając takie dane, znaczy żeś koziołek-matołek🤣🤣🤣
 

Piti

Zadomawiam się
No właśnie tak mam bo nigdy nie pokazał mi więcej przy 100% baterii jak 418 km zasięgu. Więc co mam o tym myśleć. W RWD baterię mam 60 kW.
Ładowałem od 31 lub 32% do 80% i pobrała według alkilacji Tesli 28 kWh
Bo srebrna się wolniej ładuje i ma mniejsza baterię, a srebrna midnajt jeszcze bardziej
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Podając takie dane, znaczy żeś koziołek-matołek🤣🤣🤣
mmm to podam ci inne przy następnym ładowaniu. Określ tylko dokładnie jakie. Nie mam dodatkowych liczników, podliczników opieram się na danych z aplikacji i z samochodu.
 

Piti

Zadomawiam się
mmm to podam ci inne przy następnym ładowaniu. Określ tylko dokładnie jakie. Nie mam dodatkowych liczników, podliczników opieram się na danych z aplikacji i z samochodu.
Wystarczy ile masz procent naładowane auto, potem - jaką masz predykcję km.
I resztę da się obliczyć (matma).

A pojemność baterii netto ~57,5 kWh (dane: Bjoern Nyland)

Degradacja dopiero „zauważalna” będzie po wszystkich porach roku….teraz nie ma sobie co głowy zawracać pierdołami…
 
Top