Jak ładować baterię LFP?

Michal

Moderator
A tak serio, no to jak myślisz, że można to policzyć?
Ładowałeś od 31 do 80% i naładowałeś 28 kWh?
To jest tak podstawowa matematyka, że ja Ci tego nie ułatwię nawet jakbyś mnie przypalał żelazem :D
 

Michal

Moderator
No dobra pośmiałem się to masz :D
Można to przedstawić w postaci równania:
X * (80% - 31%) = 28 kWh
, ale już sam musisz sobie przekształcić żeby znaleźć X.
 

DużyŁoś

Fachowiec
No właśnie tak mam bo nigdy nie pokazał mi więcej przy 100% baterii jak 418 km zasięgu. Więc co mam o tym myśleć. W RWD baterię mam 60 kW.
Ładowałem od 31 lub 32% do 80% i pobrała według alkilacji Tesli 28 kWh
a swoją drogą czy przy degradacji baterii w zasadzie akumulatora martwić się jak w tym samym okresie pory roku, podobnym stylu jazdy, podobna temperatura, podbne trasy, ta sama ciężka/lekka noga i kilka razy pod rząd pokaże nie 300km zasięgu przy 80% ?
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Kurde chłopaki bo ja tu zawału dostał że po niecałym miesiącu mam ponad 8% degradacji. Powiedzcie jakie dane dostarczyć abym nóg wyliczyć ta degradację. Następne ładowanie zrobię do 100%.
 

Michal

Moderator
Weź, bo serio już nie wyrabiam :D Zmarszczki mi się robią od śmiania się :D
Zgłoś się za rok, to pogadamy, po miesiącu jazdy, to nawet mi się nie chce marnować klawiatury na tłumaczenie jak możesz sprawdzić degradację
:p (a mam najtańszą jaka była :ROFLMAO:)
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Weź, bo serio już nie wyrabiam :D Zmarszczki mi się robią od śmiania się :D
Zgłoś się za rok, to pogadamy, po miesiącu jazdy, to nawet mi się nie chce marnować klawiatury na tłumaczenie jak możesz sprawdzić degradację
:p (a mam najtańszą jaka była :ROFLMAO:)
No dobra Michał nie chcesz pomóc to OK i przestań o tych twoich zajadach i zmarszczkach. Nie chcesz, nie umiesz pomóc to nie pisz. Jednak i tak dziękuję ci za twoje odpowiedzi.
P.S. dla ciebie to dziwne, ale dla mnie nie bo nie rozumiem dlaczego przy 100% baterii jak auto stoi w ciepłym garażu nie pokazuje mi 455 km zasięgu. Ale OK ciebie już o to nie pytam.
 

Michal

Moderator
No weź, daj się pośmiać trochę z nowego narybku na forum :D

Nie wiem skąd bierzesz te 455 km? Nie wiem dlaczego auto miało by Ci tyle pokazywać. Z resztą nawet gdyby pokazywało Ci i 600, to możesz mi wierzyć, że to nie ma żadnego związku z realnym możliwym do przejechania dystansem i degradacją. No dobra może jakiś tam ma ale chyba nikt nie wie jaki.

Z tego co pamiętam nasze auta z bateriami użytecznymi 71 kWh pokazywały coś w okolicy 520 km, więc Twoje z użytecznym 55 kWh powinno według tej logiki pokazywać około 402. Zatem jak pokazuje 419 (tak samo jak innym), to chyba jest całkiem w porządku.
 

DużyŁoś

Fachowiec
No dobra Michał nie chcesz pomóc to OK i przestań o tych twoich zajadach i zmarszczkach. Nie chcesz, nie umiesz pomóc to nie pisz. Jednak i tak dziękuję ci za twoje odpowiedzi.
P.S. dla ciebie to dziwne, ale dla mnie nie bo nie rozumiem dlaczego przy 100% baterii jak auto stoi w ciepłym garażu nie pokazuje mi 455 km zasięgu. Ale OK ciebie już o to nie pytam.
To tak jak w zwykłym samochodzie spalanie na 100km. producent podaje 4.5l/100km jak jest sam wiesz. Tutaj pewnie tez jak ważysz 50kg, jezdzisz po prostej drodze 90km/h, bez wiatru to pewnie by Ci pokazało...
Skąd wziął 455km - ze strony gdzie kupował igreka, też brałem to pod uwagę ale teraz wiem, że 455km to na stronie w życiu już tak prosto nie jest.

Poza tym tez jestem spokojny, że przy 80% mam 334 km a 100% 419km - podobnie jak u Ciebie :)
 
Last edited:
Top