jak nie Renault5 to co?

mecekbomba

Fachowiec
przechodząc z benzyny na elektryka zostawiłem sobie w garażu Fabię "na wszelki wypadek". Pomimo 3 miesięcy zimy czy raczej później jesieni "wszelki wypadek" nie nadszedł więc pojawiło się pytanie czy Fabii którą na co dzień jeździ żona nie zamienić na elektryka. Może by się wreszcie od mojego elektryka odczepiła.

Pierwszy wybór padł na R5. za cennikowe 145.000 jest pompa ciepła, ponad 400 km zasięgu, no i android automotive jako bonus. I się bardzo podoba a śmieszny zielony nie wymaga dopłaty.

Czy jest coś lepszego? id.3. nie lubię mimo że sam mam elektrycznego volkswagena. Poza tym przy kwocie 170.000 zł zasięg dalej mniejszy niż w R5. Inster śmierdzi springiem a po doposażeniu kosztuje tyle co Reno. Grande Panda mi się podoba ale ani nie pojedzie szybko ani daleko.

Jedyną alternatywę widzę w poczciwym e208 na które pewnie dadzą duży rabat i w podstawowej Skodzie Elroq która jednak wygląda biednie przy renówce.

Jest coś innego? Ja lubię duże fury i zupełnie się nie orientuję w temacie mieszczuchów.

jakkolwiek wydaje się to oczywiste to dodam dla jasności: TESLA NIE
 

Euronymous

Fachowiec
Nie wiem, jak dokładnie wygląda deska rozdzielcza w R5, ale to, co się dzieje nad zegarami Alfy, to woła o pomstę. Takiego chamskiego plastiku nie powstydziłby się Spring czy inne najtańsze auto.
 

mecekbomba

Fachowiec
Ciekawe czy wejdzie nowa Tesla 2 (Q), niby zapowiadają, że ma być w I połowie 2025. Nowa Tesla ma mieć baterie LFP, to na duży plus dla mnie. Jest jeszcze BYD Dolphin, ale cena pod 150tyś.
Jest!!! Wreszcie!!! Pomimo drobnej sugestii z pierwszego postu: TESLA NIE jest i propozycja Tesli i toi w dodatku Tesli nieistniejącej. Czekam teraz aż ktoś jeszcze zaproponuje Roadstera.
 

p0li

Pionier e-mobilności
bierz renowke, dzis widzialem na ladowarce - fajna jest :)

1739362615688.png
 
Top