slaveq

Pionier e-mobilności
Cześć,

w zeszłym roku wybrałem się na wczasy nad jezioro Lubie, pierwsze co zrobiłem przy rezerwacji to oczywiście zapytałem o możliwość ładowania samochodu, z drobnymi perypetiami (niedziałające gniazdo 3-fazowe) udało się naładować, wtedy również właściciele zapewnili mnie, że pomyślą o wallboxie dla klientów. W tym roku również się tam wybieram. Zadzwoniłem żeby podpytać czy coś się zmieniło i przemiła pani właścicielka poprosiła mnie o pomoc, bo mają już gotową instalację podciągnięta pod parking ale chcieliby wybrać wallbox. Pomyślałem, że w ramach propagowania elektromobilności może razem mi coś doradzimy? Warunki jakie wallbox ma spełniać:

1) wszelkie zabezpieczenia rcd-a + dc
2) licznik zużytej energii + statystyki godzinowe na pewno
3) 22 kW mocy
4) Nie jakiś astronomiczny koszt, żeby pokazać, że takie urządzenia są dostępne a wtedy wieść pewnie wśród właścicieli lokalnych pensjonatów rozejdzie się, że można takie coś u siebie zamontować.
5) [OPCJONALNIE] RFID żeby dawać klientom możliwość rozliczania poszczególnych ładowań, obiekt to nie jest duży hotel nie podejrzewam tam nawału i problemu z rozliczaniem tego.

Może ktoś ma doświadczenie z montażem takich urządzeń w niedużych pensjonatach, na razie mam cztery typy:

1) Tesla Wall Connector gen 3. + jakiś zewnętrzny licznik ze statystykami (trochę to szyte rozwiązanie ale dałoby radę tylko nie wiem jaki licznik)
2) https://electricmobility.store/product/evse-stacja-ladowania-wallbox-pulsar-plus22kwitypu25mbiala/
3) Opcja wypas - https://electricmobility.store/product/evse-stacja-ladowania-abb-terra-ac-22kwgniazdo-typu2-2/
4) Opcja full wypas - https://electricmobility.store/product/webasto-live-wallbox-22kw-45metra/
 

Bronek

Pionier e-mobilności

Bronek

Pionier e-mobilności

Bronek

Pionier e-mobilności
Tak kilka razy nawet w imieniu Galerii handlowej w budowie..Dawno co prawda. Syn szwagierki nawet dzwonił... Odsyłali lub nic nie wiedzieli.
Hotelarze trzepią tyle kasy, że to dla nich kłopot i zawracanie tyłka. Mówię o tych co mają lokalizację. Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja... to podstawowy warunek.. większości i intersów knajpiano hotelowych Podobnie jak w ładowarkach
Ale wszystko się zmienia... To może?
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Lokalizacja w sensie hotel... I jak ją masz to nie potrzebujesz wallboxa dla jeszcze raczkującej elektromobilności wśród klientów.
Niektórzy idą z duchem czasu inni niekoniecznie, bo interes i tak jest wielki .
Dopóki mają "starego klienta w dieslu w nadmiarze",.... to olewają kłopoty dodatkowe... Na początku mi się chciało namawiać, ale teraz wiem że to musi się zmienić i pokolenie i myślenie i ilość EV.
Ale ponieważ jedni już mają, to pomalutku jak przycięty żywopłot sąsiada na wsi, zacznie to działać też na zasadzie "On ma, to i ja też chcę"
 

Cav

Pionier e-mobilności
Lokalizacja w sensie hotel... I jak ją masz to nie potrzebujesz wallboxa dla jeszcze raczkującej elektromobilności wśród klientów.
Ratunek wśród tych którzy jej nie mają.
Dla nich to może być wabik na klientów.
Ja np. wybrałem ostatnio pensjonat w Słupsku, tylko dlatego że miał darmowego wallboxa.
Z żadnego innego powodu bym tam nie trafił.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Wracając do tematu. Wiesz, co ja bym wolał jako klient? Hermetyczne gniazdko 3f 16A i 1f 16A i tyle. Evse sam sobie przywiozę. Ale niech mnie nie kasują za prąd. Wiesz o co mi chodzi, prawda? W takim pensjonacie ile mogą kasować za 1kWh AC? Może z 1pln, nie więcej. Oni za 1kWh zapłacą 0,70pln, czyli mają zysk na poziomie 0,30pln za 1kWh. Jeden klient średnio łyknie pewnie tak z 50kWh. Czyli zysk na jednym kliencie elektryka to 15pln. Kupując wallboxa za 5tys musieliby obsłużyć 300 klientów elektryków, żeby w ogóle wyjść na zero. To zajmie z 5 lat, jak nie więcej. Jeśli tesla destination charger nie wypali to ja bym dał zwykłe gniazdko 1f i 3f i niech się każdy klient ładuje ile chce.
 
Top