KIA EV 3 ceny w EU

blazej

Pionier e-mobilności
Spoko auto się wydaje, cena znośna, chociaż z drugiej strony to auto jest wielkości Toyoty CH-R… nawet jeśli dzięki lepiej zaplanowanej bryle będzie bardziej praktyczny, to wciąż rozmawiamy o totalnie kompaktowym crossoverze z napędem na przód, 8 sekundami do 100 km/h i zasięgiem WLTP w porywach do 600 km za 225k zł bez pakietu komfortowego. Jeśli jednak byłby na wyprzedaży za 200k minus dotacja 30k to już ciekawsza propozycja. Auto ładne z zewnątrz, w środku mniej mi się podoba. Ale obiektywnie… spoko propozycja.

No jeszcze ta szybkość ładowania. Ledwo ponad 120kW i ponad 30 minut 10-80 to jednak jest sporo.
 
Last edited:

TomS

Zadomawiam się
KIA jak zwykle stosuje setki opcji, za które trzeba dopłacić. Jeśli skonfigurować KIA EV3 z dodatkami do wyposażenia Tesli Y to cenowo EV3 przestaje być atrakcyjna. Ale jak ktoś chce auto tylko do miasta w wersji bieda edyszyn to cena wygląda dobrze, ale pompa ciepła w naszym klimacie to powinna być w standzie.
 

paradox

Pionier e-mobilności
moim skromnym zdaniem, jeśli chodzi o cennik w Polsce to ktoś w Kia nadaje się na kurację elektrowstrząsami. przecież to jest bezsens kupić EV3 za ponad 200k. wygląda na to, że sprzedaż EV im nie wyjdzie a na wielkie targi w salonie ludzie są za leniwi.
 

paradox

Pionier e-mobilności
największym chamstwem ze strony KIA Polska jest podawanie cennika uwzględniającego dopłatę z tytułu programu "Mój Elektryk". w Polsce taka dopłata jest uznaniowa i nie jest obligatoryjna więc liczę na konkretną kancelarię prawniczą która im takie pomysły wybije z pustej makówki. inna sprawa to sama nazwa tego programu, kompletnie nonsensowna, zresztą tak jak sam program.
 

melex

Fachowiec
No i moje źródło mocno sie pomyliło…

Ale, może to celowa akcja, żeby wyprzedać IONIQ 5.

KIA EV3 z wyposażeniem prawie takim samym jak IONIQ 5 z 2023 roku jest o 9 tys. droższa, ale ma ładowarkę do garażu i słabsze ładowanie :)
 

shago

Zadomawiam się
Ale po co kupować Ioniq 5, skoro taniej można mieć lepszą i znacznie mniej zużywającą prądu Tesle 3 RWD? Wczoraj byłem oglądać tego Ioniqa i nie, nie kupiłbym tego.
 

paradox

Pionier e-mobilności
gdyby ktoś chciał zaprotestować i wyrazić swoje oburzenie niedorzecznymi cenami EV3 w Polsce to proszę o wpis na tym wątku. zobaczymy czy kogokolwiek to interesuje?
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
gdyby ktoś chciał zaprotestować i wyrazić swoje oburzenie niedorzecznymi cenami EV3 w Polsce to proszę o wpis na tym wątku. zobaczymy czy kogokolwiek to interesuje?
Weź kilka głębokich oddechów na uspokojenie. "Szkoda nerw" jak mawiała moja babcia :)
 
Top