Olecki
Pionier e-mobilności
Ja widzę taki błąd:I co nikt nie znalazł błędu?! Czyli serio sprawność ICE to 1,3% zanim ruszą?!
![]()
1 tona uzyskanego produktu to około 1333 litrów, licząc w detalu po 8 PLN / litr daje to jakieś 10667 PLN za tonę.
Do uzyskania 1 tony produktu zużywamy 1123 MWh - czyli 1123000 kWh - licząc po stawce przemysłowej 1,5 PLN za kWh - kosztuje 1 684 500 PLN.
A gdzie zakup surowca, pensje pracowników, marża sprzedawcy i podatki... Jak dla mnie nawet gdyby to były 1123 kWh to nie spina się to finansowo. W wyliczeniu wziąłem zaokrąglone wartości żeby łatwiej się liczyło ale chodzi o pokazanie skali.