Witam Ktoś wie czy w gniazdzie typ2 piny (pp)i(cp) są tylko w ramach bezpieczeństwa i załączenia zasilania ??
Jeśli podłączymy L1,L2,L3,N to będzie ładował ??
nie będzie
na jednym pinie jest opornik ograniczający maksymalną moc jakie auto może pociągnąć na drugim fala PWM którą auto komunikuje się ze słupkiem
Opornik nie mówi ile auto może maksymalnie pociągnąć (nie jest czytany przez auto) tylko jest używany w stacjach z gniazdem (a nie z przyłączonym na stałe kablem) żeby stacja wiedziała, jaki został podłączony kabel. Czyli jeśli mamy EVSE z kablem (a nie z gniazdem) to opornik w ogóle nie jest brany pod uwagę (bo EVSE ma zamontowany taki kabel, jaki ma być). Wystarczy więc wygenerowanie sygnału PWM i ładowanie by ruszyło. Są nawet takie projekty na sieci, ale to kompletnie pomija cel i sens zastosowania EVSE (czyli właśnie bezpieczeństwo i zabezpieczenia zarówno samochodu jak i użytkownika).
Opornik nie mówi ile auto może maksymalnie pociągnąć (nie jest czytany przez auto) tylko jest używany w stacjach z gniazdem (a nie z przyłączonym na stałe kablem) żeby stacja wiedziała, jaki został podłączony kabel.
Tak, ale jest używany tylko w stacjach z gniazdem. Więc w większości przenośnych evse i wallboxów nie jest w ogóle wykorzystywany. Auto go nie potrzebuje, bez niego ładowanie jak najbardziej ruszy. Z Twojego wpisu można było wywnioskować, że zarówno opornik jak i sygnał PWM są niezbędne, żeby zainicjować ładowanie. A tak naprawdę samochód potrzebuje tylko PWM.
staralem sie zminimalizowac ilosc przekazywanej wiedzy do minimum potrzebnego do odpowiedzi na zadane pytanie a nie robienie doktoratu z zagadnienia - a pytanie jest o goly kabel bez zadnej stacji po drodze
znalazłem schemat ładowarki z tego co widze to mamy
1. RCCB typu B. Jest on w stanie wykryć upływ prądu stałego, przemiennego i pulsującego o wysokiej częstotliwości
2.?? ale pewnie jakiś Charge Control
3.Stycznik modułowy 220/230V 50/60Hz
a też są prostsze z Charge Control
i wogule bez żadnego Charge Control
No jakoś sygnał PWM musi dostarczyć do wtyczki type2, więc takie fikołki raczej odpadają. Jeśli już to można zrobić EVSE na szynie DIN i na ścianie gniazdo type2. A czy to ma sens to każdy musi sobie odpowiedzieć sam, bo to wiąże się z wyciąganiem kabla type2->type2 z bagażnika do każdego ładowania lub kupnem dodatkowego kabla type2.
Ewentualnie druga opcja to EVSE wbudowane we wtyczkę trójfazową. Miejsca tam jest sporo (szczególnie we wtyczce 32A), więc to by mogło zadziałać.