michalina98

Nowy na Forum
Hej! Jestem świeżą posiadaczką Renault Zoe z 2020 roku. Potrzebuję pomocy z wyborem dobrej ładowarki do 1,5k, takiej którą mogę podłączyć w domu i wziąć ze sobą w trasę. Nie mam gniazda 3 fazowego ale widziałam, że są takie przejściówki. Dlaczego tak dużo osób bierze pod uwagę tylko 11kW? Co będzie najlepsze dla baterii?
Na ten moment najbardziej przypadła mi do gustu HILA 22kW i ZENCAR 22kW.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 

p0li

Pionier e-mobilności
posyukaj jeszcze juice booster albo wersji dla PSA: universal charger
 

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
Jeżeli planujesz się ładowac 22kW prądem AC w domu, a jeszcze nie masz przyłącza, policz ile będzie cie kosztować montaż 11kW vs 22kW. Modyfikacja infrastruktury okablowania ale też zwiekszenie mocy przyłączeniowej od operatora. Wzrost na rachunku jest dość widoczny i to od twojego portfela zależy takowa fanaberia.

Standardem trójfazowym w Polsce raczej jest 11kW, no może że poza domem masz jakies dedykowane miejsce (praca) gdzie występuje taka moc i będziesz z niego często korzystać.

Poza takim scenariuszem nie widze większego sensu bawienia się w ładowarkę przenośną o mocy 22kW

Przy ładowarkach DC masz osobny kabel Type-2 albo jest on poprostu dostępny przy ładowarce.
 

michalina98

Nowy na Forum
Jeżeli planujesz się ładowac 22kW prądem AC w domu, a jeszcze nie masz przyłącza, policz ile będzie cie kosztować montaż 11kW vs 22kW. Modyfikacja infrastruktury okablowania ale też zwiekszenie mocy przyłączeniowej od operatora. Wzrost na rachunku jest dość widoczny i to od twojego portfela zależy takowa fanaberia.

Standardem trójfazowym w Polsce raczej jest 11kW, no może że poza domem masz jakies dedykowane miejsce (praca) gdzie występuje taka moc i będziesz z niego często korzystać.

Poza takim scenariuszem nie widze większego sensu bawienia się w ładowarkę przenośną o mocy 22kW

Przy ładowarkach DC masz osobny kabel Type-2 albo jest on poprostu dostępny przy ładowarce.
Przepraszam, teraz dostałam informacje, że jednak mam gniazdo trójfazowe. Korzystam również z fotowoltaiki więc kwestia prądu to nie problem.
 

michalina98

Nowy na Forum
Czyli w sumie nie ma sensu kupować 22kW bo jeśli zdarzy się taka sytuacja, że będę miała możliwość skorzystać z tej mocy to raczej nie często. To w takim razie będę celować w 11kW mobilną, żeby ładować w domu jak i wziąć ze sobą w razie jakiegoś wyjazdu. Jakieś polecenia? :)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Korzystam również z fotowoltaiki więc kwestia prądu to nie problem.

Fotowoltaika domowa raczej nie da 22kW chociaż w PL wszystko możliwe ;)

Podaj konkretnie jaka to wersja Zoe i z którego roku, bo były różne z różnymi typami / mocami ładowania. Strzelam, że to poniższy model:

 

Olecki

Pionier e-mobilności
Czyli w sumie nie ma sensu kupować 22kW bo jeśli zdarzy się taka sytuacja, że będę miała możliwość skorzystać z tej mocy to raczej nie często. To w takim razie będę celować w 11kW mobilną, żeby ładować w domu jak i wziąć ze sobą w razie jakiegoś wyjazdu. Jakieś polecenia? :)
Na AliExpress jest do wyrwania KHONS 11kW za 706 złotych z wysyłką z Francji (czyli bez cła).
 

michalina98

Nowy na Forum
Fotowoltaika domowa raczej nie da 22kW chociaż w PL wszystko możliwe ;)

Podaj konkretnie jaka to wersja Zoe i z którego roku, bo były różne z różnymi typami / mocami ładowania. Strzelam, że to poniższy model:

https://electricmobility.store/car/renault-zoe-ze50-r110/
Posiadam ZE50 R110
 

vwir

Pionier e-mobilności
Wiesz jaką masz moc przyłączeniową budynku? To ważne. No i jeśli masz gniazdo trójfazowe to 16 czy 32A? Jeśli nie wiesz to podeślij zdjęcie.

Jeśli chodzi o wyjazdy - masz gdzie ładować na wyjazdach? W sensie u znajomych lub rodziny? Bo na publicznych ładowarkach tego nie potrzebujesz.
 
Top