Mapa, planowanie

gorog85

Nowy na Forum
Witam. Zauważyłem jeden poważny mankament w pokładowej nawigacji. Mianowicie, wyznaczając kolejne obowiązkowe ładowania często się zdarza, że wg prognozy, dojeżdżamy na 10% baterii do ładowarki. Wielka szkoda, że nie można ustawić np. min 20%, wzorem tego, co jest w ABRP. Byłoby to z pożytkiem dla baterii, a kierowcom zaoszczędziło wiele zdrowia. Proste do zrobienia w aktualizacji.
 

MałaGosia

Zadomawiam się
Można ustawić w ustawieniach nawigacji jaki mam być procent naładowania przy ładowarce.
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Przynajmniej w CUPRA:
opcje nawigacji -> planowanie trasy -> automatyczne dodawanie ładowania -> opcje
i tam są dwa suwaki którymi można wyznaczyć min. pozostały zasięg na trasie i w miejscu docelowym.
Bateria jednak bardziej nie lubi przeładowania niż niskiego stanu (10-70 daje więcej cykli niż 20-80) a i krzywa ładowania tym lepsza im niżej.
 

Mindive

Fachowiec
Ja raczej polecam odpalenie Android Auto (Apple Car?) i korzystanie z aplikacji ABRP. Planujesz trasę na telefonie, a potem ona się pojawia na głównym ekranie auta. W połączeniu z OBD dongle jest to moim zdaniem najlepsze połączenie na rynku bo daje dokładność danych Tesli z funkcjonalnością ABRP na głównym ekranie auta.
 

mkaminski100

Nowy na Forum
Ja raczej polecam odpalenie Android Auto (Apple Car?) i korzystanie z aplikacji ABRP. Planujesz trasę na telefonie, a potem ona się pojawia na głównym ekranie auta. W połączeniu z OBD dongle jest to moim zdaniem najlepsze połączenie na rynku bo daje dokładność danych Tesli z funkcjonalnością ABRP na głównym ekranie auta.
Tylko, że za prawie 200zl rocznie i planowanie jest często bardzo koślawe.
Mi kazało kilka razy odbijać po 10km do ładowarki z 2-3 stanowiskami gdzie były inne, lepsze stacje przy drodze.
Do tego czy planuję częstsze ładowania czy rzadsze to praktycznie zawsze pokazuje to samo.
Do tego ciągle są bugi (ja dalej nie mogę zapisać auta) no i nie widziałem gdzie można ustawić supercharger otwarty dla innych aut (mi pokazuje wszystkie)
 
Top