Miejsca parkingowe na wyłączność dla elektryków.

andyn

Zadomawiam się
Witam

Chciałem się zorientować jak wygląda sprawa wyznaczonych miejsc parkingowych dla elektryków. Nie chodzi mi o to że większość miast nie pobiera opłat w strefach płatnego parkowania tylko czy są wyznaczone miejsca do parkowania na wyłączność dla elektryków coś na podobnej zasadzie jak miejsca dla inwalidów. Tak jest np. we Wrocławiu a jak wygląda to w innych miejscach, wiecie coś na ten temat ?
 

Michal

Moderator
Nigdy nie widziałem miejsca dla EV poza miejscem do ładowania.
 

tygrysm

Fachowiec
Dlaczego takie miejsca miałyby być wyznaczane? Miejsca przy ładowarkach zablokowane dla EV mają uzasadnienie, jako kierowcy EV mamy swoje "przywileje", ale nie przesadzajmy może 😅 Może to będzie niepopularna opinia tutaj, ale mimo wszystko elektryk to samochód jak każdy inny i nie widzę potrzeby by dodatkowo kierowców EV traktować jakoś priorytetowo względem innych. Już samo to, że za parkowanie nie trzeba płacić jest super bonusem.
 

mmm

Fachowiec
Generalnie są takie miejsca we Wro, zazwyczaj na nich parkuję bo mam pod pracą. Poza tym parkują na nich takie elektryki jak Ford Fiesta, Nissan X-Trail, czy Audi A3 (regularnie). Wszystko wskazuje na to, że na platnym parkingu przy ulicy te miejsca są darmowe dla wszystkich
 

luki

Posiadacz elektryka
...Może to będzie niepopularna opinia tutaj...
Dlaczego zaraz niepopularna. Nie idźmy w kierunku "bo mi się należy", bo będzie tak jak z pewnymi dodatkami w postaci +. Myślę, że większość społeczeństwa szybko zmieni zdanie co do EV, jak tylko będzie rynek aut używanych (mam nadzieję że nie będzie trzeba czekać 15+ lat ;) ). Miałem wątpliwą okazję wrócić do auta analogowego (w dodatku z manualem) na chwilę, po ponad 6mc jeżdżenia tylko EV. I już wiem, że to nie wróci
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Ja takie miejsca oznaczone EV widuję w lokalizacjach, które na PlugShare mają jakieś antyczne wpisy, że tam jest planowana ładowarka (już od kilku lat), ale powstało tylko miejsce, a ładowarki ani śladu.
 

tokwi

Posiadacz elektryka
Przykład:
To jest Wrocław - nowoczesne miasto i parking pod Politechniką gdzie podobno na elewacji w kodzie binarnym napisano nazwisko rektora.

Ale w Krk - starodawnym mieście tez są takie miejsca parkingowe np:
 

Michal

Moderator
Ale dlaczego nie ma tam ładowarek, choćby AC?
 
Top