Niewidzialna wycieraczka na przedniej szybie TMY

Jacek81

Zadomawiam się
Tesla w instrukcji obsługi co do zasady nie zaleca nakładania środków hydroforowych na przednią szybę - ze względu na możliwe utrudnienia działania kamer.
Zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania do nałożenia takiego środka z pominięciem części gdzie występują kamery, np czy może to powodować refleksy w taki sposób że zakłócało by pracę kamer.

Czy nakładaliście taki środek na przednią szybę ?
 

Łukasz

Zadomawiam się
Tesla w instrukcji obsługi co do zasady nie zaleca nakładania środków hydroforowych na przednią szybę - ze względu na możliwe utrudnienia działania kamer.
Zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania do nałożenia takiego środka z pominięciem części gdzie występują kamery, np czy może to powodować refleksy w taki sposób że zakłócało by pracę kamer.

Czy nakładaliście taki środek na przednią szybę ?
Nakladalem samodzielnie Soft99 Ultra Glaco na TM3. Nie zauwazylem zadnych problemow, natomiast nakladalem to od razu po odbiorze auta, wiec nie wiem czy jest jakas roznica w dzialaniu kamer.
 

yarrker

Fachowiec
Moja odrazu po powrocie z wwa była na PPF przód , ceramika na reszte + wszystko co szklane . Zadnych problemów . Stawiam że jest taki zapis po to jak by "coś"
 

Antek_amb

Nowy na Forum
Tesla w instrukcji obsługi co do zasady nie zaleca nakładania środków hydroforowych na przednią szybę - ze względu na możliwe utrudnienia działania kamer.
Zastanawiam się czy są jakieś przeciwskazania do nałożenia takiego środka z pominięciem części gdzie występują kamery, np czy może to powodować refleksy w taki sposób że zakłócało by pracę kamer.

Czy nakładaliście taki środek na przednią szybę ?
Ja mam ceramikę na całym samochodzie włącznie z powłoką hydrofobową na przedniej szybie i nareszcie szyb i nie zauważyłem jakieś problemów z kamerami, wycieraczki chodzą elegancko nie podskakują, polecam
 

mysh

Zadomawiam się
Ja od wielu lat używam niewidzialnych wycieraczek, z tą różnicą, że czujniki deszczu w nich nie były realizowane za pomocą kamery. Zawsze pomijałem rejony czujników, bo zdarzało im się świrować
 

itguy

Posiadacz elektryka
Ja mam nałożoną AQUA Glass Protection, działa świetnie na bocznych szybach i dachu - dużo łatwiej jest je umyć i generalnie wydaje mi się że są czystsze na co dzień nawet bez mycia.
Co do przedniej szyby to nie polecam, bo przy każdej NW wycieraczki słabiej pracują. Przy niektórych NW wycieraczka potrafi nawet przeskakiwać, ale nawet jak tego nie robi to i tak od razu widać gorszą pracę bo pióro pracuje praktycznie na sucho. Z tego co czytałem płyny do spryskiwaczy często mają dodane środki hydrofilowe właśnie żeby pióra miały lżej, szczególnie jak macie suchą szybę i tylko spryskujecie płynem, a każda NW ma dokładnie odwrotne działanie, czyli hydrofobowe.
Wcześniej widziałem takie info nawet w instrukcji tesli (o utrudnionej pracy wycieraczek), a teraz widzę, że piszą o tym że to może utrudniać pracę kamer. W sumie na jedno wychodzi, bo wycieraczki delikatnie smużą na szybie z NW. Widać to w nocy jak pada delikatny deszcz a z naprzeciwka ktoś ma źle ustawione światła.
 

itguy

Posiadacz elektryka
Nałożyłem też na przednią szybę i niestety jak jest mało deszczu to podskakuje :-(
jak nałożysz też na wycieraczkę to może przestać, ale i tak nie będzie chodzić idealnie niestety
 
Top