Octopus Electroverse

daniel

Señor Meme Officer
Czy w Niemczech też jest dystrybucja/energia oddzielnie?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Z tego co @p0li wstawił wygląda, że jest tylko abonament miesięczny i cena za kWh. Tak samo mam w UK (prawie: u mnie abonament liczony jest dziennie)
 

p0li

Pionier e-mobilności
Czy w Niemczech też jest dystrybucja/energia oddzielnie?
chyba tak
maja takie ceny wiec domyslam sie ze pierwsza pozycja to dystrybucja, druga to cena 1kWh
1714507632192.png
 

daniel

Señor Meme Officer
chyba tak
maja takie ceny wiec domyslam sie ze pierwsza pozycja to dystrybucja, druga to cena 1kWh
View attachment 17494
U nas to się nazywa opłata stała, a drugi punkt to by była opłata zmienna.
Tylko że u nas w drugim punkcie są podpunkty - dystrybucja i zużycie energii.
 

luki

Posiadacz elektryka
Aż wrzucę screeny z ostatniej FV z PGE, żebyście wiedzieli o czym mówimy. W Polsce, w PGE tak wygląda rozliczenie ;)
Tam gdzie jm jest za kWh to wg zużycia, tam gdy mc to stała miesięczna

1000005336.jpg
 

Attachments

  • 1000005336.jpg
    1000005336.jpg
    1,8 MB · Liczba wyświetleń: 4

nabrU

Pionier e-mobilności
Tylko w PL można spie...ć coś co jest bardzo proste i tak zamotać, aby klient nie chciał tego czytać :poop:
 

Michal

Moderator
Tylko w PL można spie...ć coś co jest bardzo proste i tak zamotać, aby klient nie chciał tego czytać :poop:
Przecież to jest celowe działanie, żeby klient nie wiedział ile i za co płaci... Dzięki temu nie da się porównywać ofert pomiędzy firmami, a już tym bardziej z tym co się dzieje za granicami kraju. Propagandowa maszyna.
 

luki

Posiadacz elektryka
Dokładnie tak. Zawsze można pokazać że cena prądu jest stała. O opłatach przesyłowych już nikt nie powiedział 🤣
 

nabrU

Pionier e-mobilności
To weźcie się do kupy, namówcie też @Łukasz Bigo (jakiś artykuł czy cuś) i napieprzajcie tych z PGE czy innych Tauronów, niech to uproszczą. Gdzie indziej może być prościej, to i w PL też się da (tak się łudzę, bo aż czasami mi Was żal tu czytać)
 

miv

Fachowiec
Przyszła mi karta ostatnio. Dzisiaj testowałem. Poszło gładko bez zająknięcia. Fajnie wygląda podgląd ładowania na żywo w ich apce.
 
Top