Pora na BMW i5

nabrU

Pionier e-mobilności

ypl

Pionier e-mobilności

Moim zdaniem straszna nędza, wygląd, kompletnie mi się nie podoba, oczywiście jestem posiadaczem G31 przed lift, więc ktoś powie, że jestem stronniczy, ale obiektywnie G60 to nie jest ładne auto. Ogólnie lekki mercedes vibe, z tyłu trochę też przypomina toyotę camry, z przodu wygląda też słabo. Maska leci do góry w stronę szyby, G60 jak jedzie za Tobą i patrzysz w lusterko wsteczne to zamiast wyglądać na bardzo szerokie i niskie, wygląda trochę jak SUV, na wąskie i wysokie, nie wiem po co taki efekt i co chciano tym osiągnąć. Generalnie wygląd z zewnątrz trochę jak przerośnięta dwójka gran coupe, czyli też słabo, już lepiej jakby to było "baby" 7 series. W środku nie ma tragedii, ale też bez szału, gdzie jest tradycyjny dla bmw lewarek zmiany biegów, po co ta konsola środkowa wygląda jak w mercedesie? No i najważniejsze, postęp technologiczny, czyli co niemieckie inżyniery mają do zaproponowania w 2023 w aucie które ma być "flagshipem" przez kolejne 7 lat. Oglądałem wczoraj filmy z recenzji i5 i aż nie wierzyłem, ale to prawda, w pełni elektryczne i5 ma ogromny tunel środkowy, i to jest coś co bmw ma dla nas na kolejne 7 lat :LOL:
Nie wiem czy się śmiać czy płakać, jeszcze zanim zamówiłem model Y, to się zastanawiałem czy poczekać na premierę piątki nowej, ale patrząc na iX, stwierdziłem, że nie ma możliwości żeby w i5 była przepaść względem iX, no i się nie myliłem. Bmw i5 to jest inżynieryjne dziadostwo, brak frunka, ogromny tunel środkowy, zasięg 460 kilometrów, i to wszystko za jakie pieniądze o_O
Trzeba być mega fanbojem bmw żeby to coś zamówić, ja się cieszę, że nie czekałem, już się upewniłem, że moje kolejne auto to będzie tesla bo niemiecki automobilindustrie w ciągu najbliższych 5 lat nic sensownego nie będzie miał do zaoferowania.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Fajny film nakręcili - z zarządem i pracownikami w rolach głównych reklamy.

Ja się nie zgodzę, to jest fura za pół miliona, co ten film pokazuje i do kogo jest adresowany? Do gimbazy? Śmieją się niektórzy z Elona i z Tesli, ale na tle tego filmu, to Elon i tesle to mega prestiżowe fury dla poważnych ludzi, a nie gimbaza jarająca się listwą ambient light i sztucznym dzwiękiem przyspieszania. Jako wieloletni fan marki jestem zdegustowany i zawiedziony i cieszę się, że zagłosowałem portfelem.
 

ypl

Pionier e-mobilności
chrome_tPSc18tlDi.png
chrome_MNrYAoNoAE.png

G60 vs G30 LCI
Przed lift miał trochę inne światła tak zwane bmw iconic headlight, dla mnie światła przed lift ładniejsze. Natomiast G60 na tle G30 wygląda karykaturalnie, kiepski road presence, wygląda jak auto FWD.
 

Kilt

Fachowiec
Co te Beemki mają z tymi światłami z tyłu? Już kiedyś w X6 wyglądało to słabo, ale widzę kontynuują trend. No ale o gustach się nie dyskutuje. Mi się nie podoba, ale ja nie jestem klientem BMW. Nie jara mnie kręcenie palcem aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność ... i inne tego typu akcje/gesty.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Ja się zgadzam z Łukaszem z caroseria, dwie poprzednie generacje czyli F10 i G30 były bardzo ładne, obecna generacja G60 mnie się nie podoba ale może trafi w czyjeś gusta. Dzisiaj widziałem na żywo G60 i wygląda słabiej niż na zdjęciach.
 
Top