Samoobsługowa jazda testowa

Ev3

Pionier e-mobilności
To jaka wersja Ioniqa i ile ostatecznie wyniesie?
Techniq z AWD, w najmie na 2 lata, za 1400-1500 brutto/m-c (przeglądy już w tym).
Plus pierwsza wpłata, ale ta mam nadzieję zrównoważy się z dopłatą.

Na fakturze poniżej 190 tys brutto, ale żeby za tyle wziąć, trzeba by go kupić inaczej, tj. w leasingu 100%.
Najem swoje dołoży, jakby się chciało wykupić, więc w tym wariancie by się to nie opłacało.
 

cwireq

Zadomawiam się
Techniq z AWD, w najmie na 2 lata, za 1400-1500 brutto/m-c (przeglądy już w tym).
Plus pierwsza wpłata, ale ta mam nadzieję zrównoważy się z dopłatą.

Na fakturze poniżej 190 tys brutto, ale żeby za tyle wziąć, trzeba by go kupić inaczej, tj. w leasingu 100%.
Najem swoje dołoży, jakby się chciało wykupić, więc w tym wariancie by się to nie opłacało.
Za takie pieniądze ma to sens ale mam 2 pytania:

-planujesz docelowo oddać po 2 latach. Nie chcesz go wykupić? Obawiasz się duzej utraty wartości czy że nie uda się go sprzedać?

-ogarniecie dotacji to ok. 9 msc. Okres umowy o dotacje to 2 lata. W 2 letnim leasingu nie ogarnie się dopłaty (chyba)
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Za takie pieniądze ma to sens ale mam 2 pytania:

-planujesz docelowo oddać po 2 latach.
Tak.
Walczę o minimalną stratę przez ten okres i sam brak konieczności sprzedawania za 40% ceny (albo 50 czy 60%, bo w filozofii nic to nie zmienia), gdy zechcę zmienić na nowe.

Nie jestem handlarzem, więc taki proces sprzedawania używki to dla mnie wątpliwa przyjemność.
Co innego proces wyboru i kupowania kolejnej nówki sztuki - to już fajne jest.
Nie chcesz go wykupić? Obawiasz się duzej utraty wartości czy że nie uda się go sprzedać?
Gdybym chciał wykupić to po brałbym zwykły leasing 100%.
Ale uznałem, że tak tani wynajem jest lepszą opcją.
-ogarniecie dotacji to ok. 9 msc.
Albo i więcej w tym przypadku, bo na razie są wstrzymane.
Pierwszą dotację ogarniałem sam, trwało to 13 miesięcy.
Dwie następne (też sam) już po 3 miesiące.
Liczę się z tym że poczekam, ale jak się uda to będę się cieszył.

Bo wtedy za auto nie zapłacę praktycznie nic, jako że to co zapłacę w wynajmie, to będzie niższa, albo zbliżona kwota, niż sam koszt paliwa do analogicznego ice (planowany przebieg 30 kkm rocznie).

Owszem nie wszystko co zużyję, ogarnę z pv, ale reszta to i tak będą jakieś drobne, rzędu max. kilku tys zł rocznie.
Nieporównywalne do realnej utraty wartości przy zakupie auta, która mnie nie będzie dotyczyła.
 

cwireq

Zadomawiam się
Tak.
Walczę o minimalną stratę przez ten okres i sam brak konieczności sprzedawania za 40% ceny (albo 50 czy 60%, bo w filozofii nic to nie zmienia), gdy zechcę zmienić na nowe.

Nie jestem handlarzem, więc taki proces sprzedawania używki to dla mnie wątpliwa przyjemność.
Co innego proces wyboru i kupowania kolejnej nówki sztuki - to już fajne jest.

Gdybym chciał wykupić to po brałbym zwykły leasing 100%.
Ale uznałem, że tak tani wynajem jest lepszą opcją.

Albo i więcej w tym przypadku, bo na razie są wstrzymane.
Pierwszą dotację ogarniałem sam, trwało to 13 miesięcy.
Dwie następne (też sam) już po 3 miesiące.
Liczę się z tym że poczekam, ale jak się uda to będę się cieszył.

Bo wtedy za auto nie zapłacę praktycznie nic, jako że to co zapłacę w wynajmie, to będzie niższa, albo zbliżona kwota, niż sam koszt paliwa do analogicznego ice (planowany przebieg 30 kkm rocznie).

Owszem nie wszystko co zużyję, ogarnę z pv, ale reszta to i tak będą jakieś drobne, rzędu max. kilku tys zł rocznie.
Nieporównywalne do realnej utraty wartości przy zakupie auta, która mnie nie będzie dotyczyła.
Plan wygląda fajnie, tylko nie rozumiem:
-jak ogarnąć dotacje samemu jak jest się na leasingu. To zalatwia leasingodawca
-terminy mi się nie spinają 9msc +2 lata umownej dotacji to mniej niż 2 lata najmu krotkoterminowego
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Plan wygląda fajnie, tylko nie rozumiem:
-jak ogarnąć dotacje samemu jak jest się na leasingu. To zalatwia leasingodawca
Do tej pory kupowałem za gotówkę, więc ogarniałem sam.
Teraz już tak się nie da, będę musiał czekać na państwo (wznowienie dopłat dla leasingów) i leasing (złożenie i przeprocesowanie wniosku w moim imieniu).
-terminy mi się nie spinają 9msc +2 lata umownej dotacji to mniej niż 2 lata najmu krotkoterminowego
Nie wiem co i jak policzyłeś i skąd wziąłeś te 9 miesięcy, liczę że w 2 lata od dzisiaj dotację uzyskam.
A nawet jakby nie, to okres przedsięwzięcia liczy się od momentu rejestracji, więc i tak się będzie należała.

Poza tym 2 letni najem nie jest krótkookresowym, ale to już tylko nazewnictwo, więc mało istotny szczegół.
 

cwireq

Zadomawiam się
Do tej pory kupowałem za gotówkę, więc ogarniałem sam.
Teraz już tak się nie da, będę musiał czekać na państwo (wznowienie dopłat dla leasingów) i leasing (złożenie i przeprocesowanie wniosku w moim imieniu).

Nie wiem co i jak policzyłeś i skąd wziąłeś te 9 miesięcy, liczę że w 2 lata od dzisiaj dotację uzyskam.
A nawet jakby nie, to okres przedsięwzięcia liczy się od momentu rejestracji, więc i tak się będzie należała.

Poza tym 2 letni najem nie jest krótkookresowym, ale to już tylko nazewnictwo, więc mało istotny szczegół.
No nic. Trzymam kciuki :)
 
Top