slaveq
Pionier e-mobilności
No głupieje potem teslamate i mi pokazuje jakieś idiotyzmy. Dzięki czyli wszystko okMam to samo, w upały pojemność spada do 540-czasem 535 by potem w mniej upalną pogodę znów wstać do 550-555km. 3 lata 74000 km
No głupieje potem teslamate i mi pokazuje jakieś idiotyzmy. Dzięki czyli wszystko okMam to samo, w upały pojemność spada do 540-czasem 535 by potem w mniej upalną pogodę znów wstać do 550-555km. 3 lata 74000 km
Wracam do tematu: Zrobiło się chłodno, przebieg 76k km no i chyba skończyły się bufory zaciemniające degradację albo degradacja ruszyła z kopyta, bo zwykle podnosił się zasięg o tej porze z powrotem do 550km a teraz jak spadł latem tak już się nie podnosi, w tej chwili 520km i trend idzie w złą stronę. Albo to czas albo ilość cykli (jeżdżę głównie trasy więc całe cykle połykam):No głupieje potem teslamate i mi pokazuje jakieś idiotyzmy. Dzięki czyli wszystko ok.
Jeszcze w czerwcu tego roku miałem prawie 76kWh użyteczne, a teraz gwałtownie spadło do ok 72 lub nawet 71,x kWh.Ona spada nieliniowo, więc spokojnie. U mnie pokazuje tm teraz 74 kWh przy 50tys.
Ale co to są za zasięgi? Dla LR max 240 mil to jest poniżej 400 kmJeszcze w czerwcu tego roku miałem prawie 76kWh użyteczne, a teraz gwałtownie spadło do ok 72 lub nawet 71,x kWh.
Jednak zasięgu szkoda, latam właśnie takie trasy na granicy zasięgu i dobrze mi z tym było że bez postoju dawałem rady jadąc w dodatku jak ludzie.
Aż się zainteresowałem co będzie po gwarancji, czy przepowiednie EVRepair że zacznie się rynek baterii aftermarketowych się spełni i znalazłem takie coś:
![]()
Recell
recell-ev.com
Też na to liczę. Mało tego, ja liczę że dla kilkunastu milionów identycznych w sumie samochodów będzie się opłacać rozwijać rynek upgrade baterii do większych pojemności w rozsądnych cenach.Właśnie z nadzieją na taką procedurę serwisową wybierałem popularnego elektryka - Teslę.
Nie żyję oczekiwaniem, że jej bateria będzie wieczna, tylko nadzieją, że taki serwis będzie możliwy, popularny i będzie przypominał to co znam z wymiany baterii w telefonie - 1 raz zmieniałem to niby coś wiem.
.... ale czekaj nie tylko telefonie, bo skrzynię CVT zmieniałem już 2 razy! Czyli liczę, że zawożę autko np. do Sylwka i za tydzień odbieram sprawdzone z gwarancją na wymienioną baterię, którą zostawiam w rozliczeniu, a całość kosztuje mnie <20% nowej skrzyni z ASO.
Żebyście nie zdziwili się jak Tesla poblokuje wszystkie aftermarketowe baterie ze względu na ryzyka zwiazane z używaniem takich baterii. Ja liczę że w przyszłości nowe baterie będą tańsze a będzie też spory wybór używanych w dobrym stanie.Też na to liczę. Mało tego, ja liczę że dla kilkunastu milionów identycznych w sumie samochodów będzie się opłacać rozwijać rynek upgrade baterii do większych pojemności w rozsądnych cenach.
Tydzień później na Black Hacie jakiś 15 latek wygłosi prezentację o tym jak obszedł to ograniczenie w tesli ojca i teraz tesla może jezdzić nawet na bateriach AAAŻebyście nie zdziwili się jak Tesla poblokuje wszystkie aftermarketowe baterie ze względu na ryzyka zwiazane z używaniem takich baterii
Ciekawe co na to ubezpieczycielTydzień później na Black Hacie jakiś 15 latek wygłosi prezentację o tym jak obszedł to ograniczenie w tesli ojca i teraz tesla może jezdzić nawet na bateriach AAA