Power Dot

Michal

Moderator
Czy baza na ev.warszawa się aktualizuje automagicznie, czy ręcznie?
Wszystko działa automatycznie, ale problem w tym, że od kilku miesięcy nic tam nie przybywa, więc cała aplikacja dotycząca ładowarek jest chyba już bezużyteczna :/
Miałem coś zwalonego z kodem i w widoku "nowe ładowarki" nie pojawiały się nowe ładowarki zupełnie, ale po poprawie widać, że przybyło ich całe 5, z czego 2 mają duble więc 3 :p Piszesz w wątku o Power Dot, więc domyślam się, że chodziło Ci o:
274265A-Centrum ŻagańPower Dot Poland2022-12-13 15:31:19233Żagań68-100Księżnej Żaganny21
albo:
288322Grodzisk TrauguttaPower Dot Poland2022-12-13 15:31:19233Grodzisk Mazowiecki05-825Traugutta192022-12-07 09:35:38105073PL-WUA-EPDOT005660 kWIEC-62196-T2-COMBO
288323Grodzisk TrauguttaPower Dot Poland2022-12-13 15:31:19233Grodzisk Mazowiecki05-825Traugutta192022-12-07 09:35:38105073PL-WUA-EPDOT005760 kWCHADEMO, IEC-62196-T2-F-NOCABLE

Cały czas były w bazie i dało się je wyszukać, tylko nie pojawiały się w sekcji "nowe ładowarki". Oczywiście żadna z nich nie raportuje zmiany stanu :/

Aplikacja o dostępnych nowych i używanych autach od Tesla działa w porządku.
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Zainstalowałem sobie aplikację Charge Assist, ale mam lekki problem. Dodałem kartę bankową Visa, ale nie znalazłem żadnej stacji ładowania, gdzie aplikacja Charge Assist wspiera Visę. Np. PowerDot w Ostrzeszowie (w załączniku - tak widzę przy każdej stacji). Pokazuje, że jedyna opcja płatności to "charge card".

Support Geenflux napisał mi to:

"I was not able to find a charger that accept visa in Poland. Please keep in mind that we only display what the charger operator send us. It means some charger might accept the VISA but we are not aware of it (you can cross check with other app maybe)"

Co tu nie gra? Jak ja mam używać Charge Assist?

Odnośnie karty do ładowania, to Greenflux napisał:

"We do not sell charge cards unfortunately. I'm pretty sure you can find some good card provider by google search"

Czy to znaczy, że trzeba podpiąć np. kartę Greenwaya to Charge Assist?

1695650702334032_399510576.png
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
No faktycznie dziwaczna ta apka jest.
Pokazuje kupę ładowarek, a (chyba) żadnej nie uruchamia.
Kartą Visa możesz zapłacić, ale na czytniku ładowarki.
Ale żeby nawet cen nie pokazywać w apce ...
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Czyli aby odpalić ładowanie i zapłacić na ładowarce PowerDot w ogóle nie potrzebuję tej apki? Wystarczy karta bankowa (np. Visa)? Cena jest podana na ładowarce PowerDot przed rozpoczęciem ładowania?
 

vwir

Pionier e-mobilności
Skopali to jakiś czas temu. Nie wiem o co chodzi, ale przestało działać. Ja akurat odpalam tą ładowarkę kartą FordPass, ale z tego co mi wiadomo nie potrzebujesz apki. Podobno najlepiej skorzystać z kodu QR na ładowarce i on umożliwia płatność (nie próbowałem).
 

mimx

Fachowiec
Czyli aby odpalić ładowanie i zapłacić na ładowarce PowerDot w ogóle nie potrzebuję tej apki? Wystarczy karta bankowa (np. Visa)? Cena jest podana na ładowarce PowerDot przed rozpoczęciem ładowania?

Chyba nie ma zasady. W Miechowie ceny wyświetlanej na samej ładowarce nie ma. Nie ma też terminala do płatności, trzeba skanować kod QR (ale apka nie jest potrzebna). Na 2 warszawskich Powerdotach widziałem ceny i mają terminale, apka jeszcze bardziej niepotrzbna, aczkolwiek ceny przy używciu kart producentów samochodów moga być lepsze niż bezpośrednio.
 
Top