SuC Gdańsk - plotki

Basman

Zadomawiam się
Wiem wiem :) Też śledzę ta mapę od kilku ładnych lat odkąd jeżdżę teslą. Idzie to mega wolno.... W każdym razie mam wrażenie, że to nie tylko kwestia biurokracji, ale też skuteczności Tesli.
 
K

Konto_usuniete_2024-07-16

Gość
A w Gdańsku nie kopią czegoś na parkingu przy Auchan przy obwodnicy? Byłem tam z 2 tygodnie temu i coś mi mignęło na parkingu.
 

Pleśniak

Posiadacz elektryka
A w Gdańsku nie kopią czegoś na parkingu przy Auchan przy obwodnicy? Byłem tam z 2 tygodnie temu i coś mi mignęło na parkingu.
Mi to wyglądało na rozbudowę Leroy Merlin, ale może mnie mile zaskoczą :)
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Byłem tam w sobotę (generalnie jestem tam z 3 razy w m-cu) i te duże roboty to było burzenie starej hali i na jej miejscu postawili magazyn Leroy Merlin - nic więcej tam ostatnio nie widziałem.
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Wiem wiem :) Też śledzę ta mapę od kilku ładnych lat odkąd jeżdżę teslą. Idzie to mega wolno.... W każdym razie mam wrażenie, że to nie tylko kwestia biurokracji, ale też skuteczności Tesli.
Tylko właśnie w naszym kraju to biurokracja zniechęca mega do większej skuteczności. Przecież to jest absurd, że najpierw musisz kupić/wydzierżawić/wynająć teren i dopiero jak masz na niego papiery to możesz pytać energetykę o przyłącze i oni mają 90 dni na wydanie warunków, a w warunkach możesz mieć info, że np. teraz tam mają przyłącze 50kW, ale już za 5 lat będzie 1MW albo możesz na swój koszt kłaść kable 3km do trafo i będziesz miał 500kW. Dlatego właśnie praktycznie wszystkie SuC to miejsca obok czegoś, gdzie można się było z kimś dogadać za zagospodarowanie wolnej części istniejącego terenu (z przyłączem) albo na czyjeś zaproszenie, gdzie było właśnie mocne przyłącze.
Dlatego też SuC na MOP-ach to nieprędko się doczekamy, bo tam są przetargi, procedury, a potem dana stacja musi być otwarta dla wszystkich marek.
 

kubatar

Posiadacz elektryka
No właśnie to mnie martwi w tym całym że to tak długo trwa. Jeśli założyli że wchodzą na teren Auchan (i się z nimi dogadali) to spodziewanym się że wydzielają moc z galerii więc kwestia przebudowy instalacji. Długi czas opóźnień wskazywałby jednak że Auchan nie ma nadwyżki mocy i wnioskują o podniesienie.
 
Top