SuC Gdańsk - plotki

kubatar

Posiadacz elektryka
Wielkie dzięki za zdjęcia. To ogromny obszar. Zmieści się tam z kilkadziesiąt słupków. Nie wiem czy aż tyle potrzeba w tym akurat miejscu. Sugeruje to że w innych miejscach też nie będą się bawić w pojedyncze punkty tylko walić po 40-50 słupków.
Ciekawe jest również to że będzie wiata z pv. Przyznam że nie kojarzę żeby Tesla takie robiła. To może być kwestia polskiej specyfiki gdzie jednak w ostatnim czasie sporo hal przemysłowych/handlowych inwestuje w pv.
Data planowanego ukończenia na 15 kwietnia daje nadzieję że na ciepłe miesiące będzie akurat gotowe.
Na koniec jeszcze: myślę że mamy już realne potwierdzenie że Auchan i Tesla będą ze sobą współpracować w PL a to daje wielki potencjał na rozwój SuC. Tego jednak jest sporo w kraju i często w niezłych lokalizacjach.
 

sd tosia

Fachowiec
Zobowiązuję się do wstawiania zdjęć co 1-2 tygodnie. Może te dziury w asfalcie to nie pod SC, a pod słupy właśnie wiaty pv, natomiast pod nią będą i superchargery i infrastruktura energetyczna do fotowoltaiki i ładowarek.
 

kubatar

Posiadacz elektryka
Słupy słupami ale obszar jest ogromny. Transformatory nie zajmują tak dużo miejsca.
Mogę jednak sobie wyobrazić że instalacja pv zaplanowana jest na całej wiacie żeby móc była duza ale SuC będzie tylko na części q reszta to zwykle miejsca.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Sorki za studzenie zapału, ale jak dla mnie o ile tam coś powstanie to będą to słupki maks 22kW (no może parę ładowarek DC się znajdzie). Wiata z FV to może zapewnić światło w nocy, a nie moc dla ładowarek DC.

Czas i więcej zdjęć z postępu budowy da nam większe info.
 

kubatar

Posiadacz elektryka
Sprawdzałem dostępna w internecie informacje dot. Wydanej decyzji budowlanej ale niestety nie zawiera szczegółów dot kwestii warunków przyłączenia.
Rzuciło mi się w oczy ze PnB zostało wydane dość szybko.
 

nabrU

Pionier e-mobilności

Piotr

Fachowiec
Wreszcie konkretna ilość ładowarek w jednym miejscu!
A skąd wiesz ile będzie ładowarek? Póki co dla mnie jedyna sprawdzona informacja to że jest to budowa 2 wiat parkingowych z instalacją PV oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych. Na razie nigdzie nie ma info że to SuC
 

yarrker

Fachowiec
A skąd wiesz ile będzie ładowarek? Póki co dla mnie jedyna sprawdzona informacja to że jest to budowa 2 wiat parkingowych z instalacją PV oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych. Na razie nigdzie nie ma info że to SuC
Dokładnie , inwestorem jest Auchan . Nie wiemy nic poza tym ze maja byc 2 wiaty PV i ładowarki . Ale co jak po co dlaczego to nie wiadomo . Trzeba czekać aż pojawi sie wiecej informacji lub auta wykonawców
 

Basman

Zadomawiam się
A skąd wiesz ile będzie ładowarek? Póki co dla mnie jedyna sprawdzona informacja to że jest to budowa 2 wiat parkingowych z instalacją PV oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych. Na razie nigdzie nie ma info że to SuC
Pewności nie mam :) Ale mi to wygląda na SuC.
Krążyły już plotki, że Tesla dogadała się z Auchan, dodatkowo lokalizacja z mapy planowanych SuC zgadza się z miejscem budowy. Pamiętam również, że rozmawiałem jakiś czas temu z pracownikami Tesli i twierdzili, że Tesla idzie teraz w duże stacje ładowania w Polsce.
 
Top