qb4hkm

Posiadacz elektryka
Czy ogarnia ktoś jak to jest z e-toll dla elektrycznego busa o DMC 4250. Ojciec się zastanawia nad takim ale jedyna opcja na sensowną ładowność to rejestracja na podwyższone DMC, wchodzi wtedy chyba tachograf oraz teoretycznie etoll, tylko nigdzie nie mogę żadnych informacji o tym znaleźć, chociażby jakie stawki itp.
 

qb4hkm

Posiadacz elektryka
Etoll na pewno. Tachograf jak jezdzi zawodowo tym autem i swiadczy uslugi.
Prywatnie mozna bez.
Auto będzie jeździć w firmie. Ogólnie słabo bo bez tacho można tylko do 100km od bazy, powyżej musi być tachograf a więc co roku legalizacja, jak dojdzie do tego upierdliwość e-tolla i opłaty to wyjdzie na to że lepiej kupić spalinowy. Rozważają też plugina Forda Custom.
 

aadamuss

Posiadacz elektryka
Pytanie dotyczy id buzza ładowanego wallboxem od Tesli. Tesla ładuje 11 kW a id buzz 6 kW. Czy coś trzeba zmieniać w wallboksie czy id buzz ma coś nie tak ? Czy może bardzo długo rozpędza się do 11kW? Temperatura w garażu około 20 stopni, auto po przejechaniu około 50 szybkich km.
No teraz nawet spadło do 3Kw :-(
 

Attachments

  • 20240925_203644.jpg
    20240925_203644.jpg
    3,4 MB · Liczba wyświetleń: 17
  • 20240925_204427.jpg
    20240925_204427.jpg
    1,4 MB · Liczba wyświetleń: 15
Last edited:

zibizz1

Pionier e-mobilności
Pytanie dotyczy id buzza ładowanego wallboxem od Tesli. Tesla ładuje 11 kW a id buzz 6 kW. Czy coś trzeba zmieniać w wallboksie czy id buzz ma coś nie tak ? Czy może bardzo długo rozpędza się do 11kW? Temperatura w garażu około 20 stopni, auto po przejechaniu około 50 szybkich km.
No teraz nawet spadło do 3Kw :-(
Wydaje się że albo ograniczone w samochodzie albo coś wtyczka nie styka albo glitch w oprogramowaniu. znalazłem taki rozwiązanie
Może to pomoże:ROFLMAO::
  1. step out of the car (everyone), close all windows
  2. lock the car
  3. wait a few seconds
  4. unlock
  5. sit down
  6. put on the seatbelt
  7. press the brake pedal
źródło:
 

lvlthn

Posiadacz elektryka
Wydaje się że albo ograniczone w samochodzie albo coś wtyczka nie styka albo glitch w oprogramowaniu. znalazłem taki rozwiązanie
Może to pomoże:ROFLMAO::
  1. step out of the car (everyone), close all windows
  2. lock the car
  3. wait a few seconds
  4. unlock
  5. sit down
  6. put on the seatbelt
  7. press the brake pedal
źródło:
I niech ktoś teraz odpowie, że ładowanie BEV to nie rytuał xD

Brakuje wigwamu, ogniska i sygnałów dymnych :D
 

qb4hkm

Posiadacz elektryka
A to w MEB takie kwiatki, jak otworzysz drzwi kierowcy to na AC przerywa ladowanie a na DC przerywa chlodzenie na moment. Das Auto XD ale nadal buzz jest zajebisty :)
 

Pabloss

Posiadacz elektryka

Necvip

Nowy na Forum
Czy ktoś wie jaki jest środek w tej nowej TM3 z napędem na tył ale większą baterią. Chodzi mi konkretnie o obicie boków drzwi oraz ilość głośników ?
 
Top