TESLA - ciekawostki

Michal

Moderator
Banieczkę to pompują dealerzy ICE, u których stoją dziesiątki - setki aut na placach i to jest liczone niby jako sprzedaż u takiego VW albo innych śmierdzieli...
 

dawson

Fachowiec
VW w 2020 kazał salonom zarejestrować "na siebie" 55 000 ID3 żeby w tabelkach sie pokazali :ROFLMAO:
Który statek płynie do EU ? Parę dni byłem zajęty :rolleyes:
 

pluto

Pionier e-mobilności
Obecnie płyną 4 statki do Europy:
- HOEGH ST PETERSBURG - zmierza do Zeebrugge (Belgia) 28 sierpnia - ok. 2000 Y;
- GLOVIS COMPANION - zmierza do Southampton (Anglia) 1 września
- RCC ANTWERP - w zmierza do Koper (Słowenia) 23 sierpnia ok. 4050 Y
- GLOVIS CHALLENGE nie wiadomo jeszcze do jakiego portu płynie (wczoraj opuścił Shanghai)

Dziś rano ładowany był piaty statek GLOVIS SUNRISE, duży pojemność 7353 pojazdów prawdopodobnie będzie płyną do Kopel (Słowenia) ale jeszcze nie jest to potwierdzone
 

pluto

Pionier e-mobilności
Giga Berlin przed końcem roku 2022 planuje dodać trzecią zmianę do fabryki, zwiększając produkcję do pełnych 24 godzin dziennie, podobnie jak to ma miejsce w Shanghai Chiny.
Powinno to pozwolić Tesli na zwiększenie produkcji w fabryce do 5 000 modelu Y tygodniowo na początku przyszłego roku.
Obecnie Giga Berlin produkuje od 1 200 do 1 500 modeli Y tygodniowo wariantów Performance oraz Long Range.
 

pluto

Pionier e-mobilności
"Układ nerwowy" - modelu 3 :)

Układ elektryczny TM3.jpg
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Musi bedzie to juz z kilka miesięcy?. Opcja do włączenia w menu na stałe bez klikania
Najpierw mi to wisiało, ale przy złożonych lusterkach w lokalizacji np pod domem, pozwala bez ich ekstra ręcznego /słownego rozkładania, bezpiecznie mi wyjechać na drogę
 

Michal

Moderator

ciastek

Pionier e-mobilności
Samochody marki Tesla zapobiegają już teraz około 40 wypadkom dziennie powstrzymując przypadkowe przyspieszenia
Ciekaw jestem, czy jest tu mowa o funkcji „obstacle-aware acceleration”, którą mam wyłączoną, gdyż sprawia, że w mieście przyspieszanie jest nieprzewidywalne.
 
Top