lookash_c

Pionier e-mobilności
A ten, Art. 86a ust. 5.
widzę, że kolega mnie prowokuje do dyskusji 😀. Niby nie mówi o wiodącej ale ja bym nie próbował .
Jeszcze stawkami ubezpieczeń się bym przy takiej działalności zainteresował (coś mi się kołacze po głowie, że można się srogo zdziwić).
 

Klaxxn

Zadomawiam się
Dzisiaj odwiedziłem Ząbki. Naliczyłem 6 pracowników ze sprzedaży. Polsko i angielsko języczni. Odbiory szły pełną parą. Mimo widocznego zapracowania miło odpowiedzieli na moje pytania o dokładniejszy termin odbioru i zakup wall connectora.

Dostałem info, że moja Y RWD zamówiona w połowie stycznia powinna pójść kolejnym transportem, co oznacza, że odbiór może być ok. 2-3 tydzień marca.

Co ciekawe, byłem tam również w sobotę. Ze sprzedaży nie było nikogo.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Dostałem info, że moja Y RWD zamówiona w połowie stycznia powinna pójść kolejnym transportem, co oznacza, że odbiór może być ok. 2-3 tydzień marca.

Dziś do portu w Shanghai przybył transportowiec GLOVIS SUNRISE więc bardzo możliwe że w nim będą nasze Y RWD.
Viny pojawiają się w kilka dni po wypłynięciu, więc jeśli dostaniemy je masowo po paru dniach to będziemy mieli podejrzanego ;)
 

Cav

Pionier e-mobilności
Tutaj macie dużo informacji na temat tego co się dzieje w Ząbkach + petycję do Elona 🙂

Ja prd.
Kupować za furę kasy auto, które nie będzie miało żadnych szans na serwis w dającej się przewidzieć przyszłości, o natychmiastowym w razie czego nie wspominając?
Raczej jednak podziękuję....
 

ducarider

Posiadacz elektryka
Hmmm. Ja się też zaczynam zastanawiać. Albo się trafi dobry egzemplarz albo ….. na szczęście nie wyganiam spalinowego z garażu. Może w Katowicach otworzą serwis to będzie lepiej. Chociaż mam trochę doświadczenia w takich przypadkach 😂. Miałem Jaguara jak serwis był tylko 1 w Warszaawie na Grójeckiej. Haha
 

J123

Zadomawiam się
A ten, Art. 86a ust. 5.
widzę, że kolega mnie prowokuje do dyskusji 😀. Niby nie mówi o wiodącej ale ja bym nie próbował .

cyt
Użycie wyrazu „wyłącznie” w art. 86a ust. 5 ustawy, wskazuje, że zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji nie obejmuje sytuacji, gdy pojazdy są wykorzystywane - choćby przejściowo - do innych celów (np. użytek prywatny, jazda próbna, użytek służbowy podatnika, itp.). Zatem w odniesieniu do pojazdu, który np. jest przeznaczony do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze, ale jest wykorzystywany przez podatnika także do innych celów, nie może być zastosowane zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji.

Kiedys było, ze wystarczyła gotowość do wynajmu.


Jesli masz wpis w ceidg na głównej działalności. Ale przychody w 90 % np masz z handlu. To Ci to zakwestionują ja 100 procent. Rozkminiałem przy aucie w 2021. A było się tam o co szarpac. Finalnie skończyłem na vat26 i limicie 150000.
Tyko w tym artykule nie ma nic na temat że podatnik musi mieć większościowy przychód z wynajmu- bo nie musi.
Mówią o tym chociażby interpretacje KIS np. 0113-KDIPT1-3.4012.606.2021.2.KS
 
Top