TMY pompowanie kol azotem

Policho

Zadomawiam się
Mam felgi 19' i opony w rozmiarze standard..
Spuscilem powietrze z kół i napompowałem azotem (zakupiłem nowa butlę). Spodziewałem się, że przy zmianach temperatur lato jesień nie będzie skoków ciśnienia. Może jest trochę lepiej, ale nadal przy temperaturach w okolicy kilku stopni na plusie włącza się kontrolka za niskiego ciśnienia.
Koła pompowałem przy 16st.C do 2,9bar, a przy 2st.C ciśnienie spada do ok. 2,6bar i świeci się kontrolka, pomimo azotu w kołach.
Skusiłem się na na azot po odnalezieniu nformacji, że w kołach zmienia się ciśnienie o ok. 2% przy zmianie tepemoetatury o 10st.C.

Co najdziwniejsze to w poprzednim Nissanie Leaf też miałem czujniki ciśnienia i na zwykłym powietrzu nie obserwowałem takich skoków ciśnienia.

Czy ktoś z was jeździ z azotem w kołach i ma lepsze doświadczenia?
 

Michal

Moderator

Policho

Zadomawiam się

Michal

Moderator
Dzięki za tabelę.
Daczego wszyscy bez wyjątków piszą bzdury, że azot mniej reaguje na zmiany temperatury? Wychodzi na to, że różnic niema, bądź są minimalne, w granicach błędu pomiarowego?
Azot jest przereklamowany, przynajmniej w tym aspekcie.
Jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze... Reszta to pożyteczni idioci powtarzający głupoty.
 

Grzesiek

Posiadacz elektryka
Ja jestem ostrożny i po przeczytaniu innego wątku pompuje azotem najwyżej w 78 procentach.
Nie polecam takich proporcji. Lepszym wyborem jest użycie szlachetnej mieszanki azotu z innymi gazami, ale tych innych gazów więcej jak 22% nie biorę. Jednak nie mogę zdradzić kombinacji. Ale jak ładnie poprosisz, to zlitują się w zakładzie i napompują. Czasem się opierają, bo to tylko dla wybranych.
 

ClassicGOD

Leaf on the wind
Spuscilem powietrze z kół i napompowałem azotem (zakupiłem nowa butlę).
Ile taka butla kosztuje?

Co najdziwniejsze to w poprzednim Nissanie Leaf też miałem czujniki ciśnienia i na zwykłym powietrzu nie obserwowałem takich skoków ciśnienia.
Większe koła to i zmiany może większe ale ja w Leaf widziałem zmiany z 36 do 42PSI w ciągu dnia.
 
Top