"trzeszczenie/skrzypienie"

stysia

Nowy na Forum
Hej, mam pytanie odnośnie tego "czy to normalne" bo mąż spiera się, że tak jest pewnie w elektrykach.
Mieliśmy 2 jazdy próbne teslą i w obydwu jazdach nie zauważyłam tego dźwięku.
Auto mamy od paru dni więc nie wiem czy to faktycznie tak jest, czy coś się wyrobi czy mam to zgłosić na serwis. Podczas jazdy nic nie słychać niepokojącego, ale jak wjeżdżam na podjazd u nas i manewruję żeby wyrównać sobie to słychać takie jakby skrzypienie, ciężko mi to nazwać, w skodzie to samo słyszałam na jazdach próbnych jak mocno wykręcałam koła do wjechania do garażu czy na podjazd. Aczkolwiek znajoma która ma x'a to podsumowała, że "jej tesla jest cichsza" więc mnie zastanawia czy to jest ok, czy jestem przerwrażliwiona.
 
Czy to skrzypienie to bardziej dochodzi z zewnątrz czy wewnątrz? Z otwartym oknem jest głośniej czy ciszej? Bardziej z tyłu auta czy z przodu?

U mnie czasem jak się oparcia z tyłu dziwnie ułożą to faktycznie tak jakby stukały ale to złożenie i rozłożenie pomaga. Ja mam też wersję z 2021 roku więc też sprzączki pasów bezpieczeństwa czasem się obijają o plastiki
 

termipl

Nowy na Forum
Witam mam Tesle Y perfomance od kilku dni i mam w tym temacie pytanie do was jak dzisiaj jechałem po dziurawej drodze to słyszałem skrzypienie z podwozia dosyć głośne z zewnątrz pochodziły z przedniej jak i tylnej osi czy mam to zgłosić do serwisu ?
 

Riki83

Zadomawiam się
Wkurza mnie tapicerka.... skrzypi cos z przodu :/ i z tylu. Jadac po fajnym takim białym ubitym śniegu elegancko odśnieżona droga no i tarabani.... i tak jak na kostce - tam tez cos slysze ale nie tak głośno i nie z przodu a tylko z tyłu,

No ale ta tarka dzis śniegowa / bardzo glosno cos strzela swiergoli jakby za kierownica - nieprzyjemne to bo to bardzo głośne jest.

czy takie rzeczy sie zglasza? no ale ciezko pokazac :/

nagrać i zglosić?

na normalnych drogach - nierownych jest ok.

pewnie tylko ja mam taki problem.... w koncu auto z chin - grudzien 2021....
te z niemiec juz pewno ok.
 
Last edited:

Marek

Nowy na Forum
Hej, mam pytanie odnośnie tego "czy to normalne" bo mąż spiera się, że tak jest pewnie w elektrykach.
Mieliśmy 2 jazdy próbne teslą i w obydwu jazdach nie zauważyłam tego dźwięku.
Auto mamy od paru dni więc nie wiem czy to faktycznie tak jest, czy coś się wyrobi czy mam to zgłosić na serwis. Podczas jazdy nic nie słychać niepokojącego, ale jak wjeżdżam na podjazd u nas i manewruję żeby wyrównać sobie to słychać takie jakby skrzypienie, ciężko mi to nazwać, w skodzie to samo słyszałam na jazdach próbnych jak mocno wykręcałam koła do wjechania do garażu czy na podjazd. Aczkolwiek znajoma która ma x'a to podsumowała, że "jej tesla jest cichsza" więc mnie zastanawia czy to jest ok, czy jestem przerwrażliwiona.
Cześć. Mam podobnie. Jak wjeżdżam 1 kołem na pochyły podjazd (koło znajduje się wtedy niżej, na samochhód działa wtedy siła skręcająca) z `tylu coś delikatnie skrzypi. Tesla MY LR 7os.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Żadnego skrzypienia nie powinno być, u nas nic nie skrzypi, nawet jak na stromy podjazd z mocno skręconymi kołami wjeżdżamy. Zgłaszajcie takie rzeczy na serwis. Punkt odniesienia mam bmw serii 5 g31, więc gdyby coś skrzypiało to bym wyłapał.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Jak dłużej nieużywany to sprężyny trochę skrzypia gdy monco pracują na początku. Wnętrze zależy od temperatury. Mam dość mocno pochyły podjazd na którym auto nagrzewa się bardzo mocno w południe i gdy z niego zjeżdzam na drogę to słychać czasami trzeszczenie/trzaski, ale w Y bardzo rzadko. W drugiej Tesli prawie zawsze a trzask potrafi byc tak głośny jakby cos pękło. Potem w trakcie jazdy jest wszystko Ok, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy..
 

Najnowsze dyskusje

Top