Węgiel ogółem (kamienny i brunatny) stanowił mniej niż połowę miksu produkcji energii elektrycznej w Polsce (48%) - wrzesień 2024

viallos

Pionier e-mobilności
Wiatr i gaz przeganiają węgiel z miksu. Wrzesień 2024 r. był miesiącem, w którym:

  • węgiel ogółem (kamienny i brunatny) stanowił mniej niż połowę miksu produkcji energii elektrycznej w Polsce (48%),
  • udział węgla kamiennego był najniższy w historii,
  • udział OZE osiągnął kolejne rekordy (36,8%),
  • szacowane emisje z sektora elektroenergetycznego we wrześniu były o jedną piątą niższe niż przed rokiem.
1728112347830.jpeg


Więcej analiz i ciekawych wykresów poniżej.

 

piejar

Posiadacz Dacia Spring 45, 11.2022
Bardzo to sympatyczne i mnie cieszy, choć ja jestem póki co energetykiem brudnym. Bardzo brakuje w Polsce wiatraków i to jest jedno z większych przestępstw popełnionych przez piSSuarów. Zablokowali możliwość stawiania wiatraków ale przez ten czas PGE np. odkupiło kilka starych farm wiatrowych za jakieś 150% ceny budowy nowych. Niezły wał, prawda?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jest coraz lepiej i wszystko fajnie tylko na tle innych krajów europejskich jest nadal bardzo źle (żeby nie powiedzieć najgorzej):


A idzie zima i będzie tylko gorzej...
 

cojestdoktorku

Posiadacz elektryka
Margaret Thatcher zredukowała liczbę górników w Anglii z 700.000 do 40.000.
Tam prąd jest jakoś mocno tańszy niz w Polsce?
No i po tej sławetnej decyzji Anglia się skurczyła gospodarczo względem swiata, a Anglicy po jej śmierci tańczyli z radosci na ulicach i jej bardziej znany przydomek to "martwa wiedźma"

Ocena rzadów Thatecher według ultraliberałów (a więc w teorii jej fanów)
"Ponadto, pomimo deklarowanych poglądów monetarystycznych, jej wczesne sukcesy w walce z inflacją nie trwały długo, a ekspansja monetarna, inflacja, deficyt wydatków rządowych oraz stopa bezrobocia były wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Pani Thatcher opuściła swój urząd po jedenastu latach, w samym środku haniebnej slumpflacji, kiedy inflacja wynosiła 11 proc., a stopa bezrobocia – 9 proc. Podsumowując, osiągnięcia makroekonomiczne pani Thatcher są raczej nędzne."
Ocena lewaków bedzie jeszcze gorsza
 

cojestdoktorku

Posiadacz elektryka
Jest coraz lepiej i wszystko fajnie tylko na tle innych krajów europejskich jest nadal bardzo źle (żeby nie powiedzieć najgorzej):
To pewnie dlatego wyglądamy tak na tle Europy:
z31357797IH,Zmiana-realnego-PKB-w-okresie-od-czwartego-kwartal.jpg

Niemcy maja dużo OZE i wiatraków, od razu widac ich zielone sukcesy gospodarcze
 

Michal

Moderator
Top