Wszystkie szwedzkie porty zablokowane dla rozładunku Tesli

Olecki

Pionier e-mobilności

Z tego co pamiętam to ostatnio ktoś tu się naśmiewał z protestu kilku pracowników Tesli w Szwecji ;). Ciekawe czy MElon się złamie i wpuści związki czy zrezygnuje z tego rynku :) ...
 

daniel

Señor Meme Officer
W Polsce wprost łamie prawo wysyłając do klientów wyceny za naprawy gwarancyjne a są tutaj osoby jeszcze ich za to chwalące.
Chyba nie chwalił, ale usprawiedliwiał. Polska to państwo teoretyczne, w Szwecji jest chyba lepiej i tak długo by im nie uszło na sucho. No pun intended.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
No myślę że to okazja dla polskich portów, pytanie kto tym zarządza.
„Polska istnieje tylko teoretycznie”,
co ogłosił swego czasu Bartek Sienkiewicz za czasów minionego rządu PO,
mimo wszystko dalej istnieje nawet z tym obciachowym pisowskim przywództwem.
A teraz może być tyko lepiej… nieprawdaż? 🤔✌️
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Jasne, zawsze można kupić BEV od firmy typu Volkswagen, czy KIA, które to oszukiwały klientów poprzez oprogramowanie wpływające na testy emisji spalin.
I uważasz że Tesla jest lepsza? Poczytaj o śledztwach wszczętych przez Departament Sprawiedliwości w USA przeciwko Tesli, na razie wszystkie są w toku - między innymi o oszukiwanie klientów i kasowanie ich zgłoszeń serwisowych (co też było tu usprawiedliwiane na forum). Nawet jak tylko część z nich skończy się karami to rzecznik Tesli już wypowiadał się że może to zagrozić firmie. Pewnie trochę dramatyzował ale to tylko pokazuje że mają dużo za uszami i dobrze o tym wiedzą.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Kolego @Olecki jesteś tu znanym teslahejterem,
Ok Twój wybór, jak wybór Twojego auta, ale…,
poczytaj o problemach pracowniczych w fabrykach „czebolu” Kia/Hyunday i respektowaniu praw w tych „koncernach”, a potem zacznij stawiać zarzuty innym…
😎👍
 

elektryk

Pionier e-mobilności
I uważasz że Tesla jest lepsza? Poczytaj o śledztwach wszczętych przez Departament Sprawiedliwości w USA przeciwko Tesli, na razie wszystkie są w toku - między innymi o oszukiwanie klientów i kasowanie ich zgłoszeń serwisowych (co też było tu usprawiedliwiane na forum). Nawet jak tylko część z nich skończy się karami to rzecznik Tesli już wypowiadał się że może to zagrozić firmie. Pewnie trochę dramatyzował ale to tylko pokazuje że mają dużo za uszami i dobrze o tym wiedzą.
Na pewno jest lepsza w tym, że w ogóle nie sprzedaje samochodów trujących ludzi na ulicach.

Jakbyś prowadził większą firmę to byś wiedział że w każdej większej organizacji powyżej pewnej skali działalności zaczyna działać statystyka, zarówno wewnątrz (np. pracownicy kradnący sprzęt komputerowy a później zgłaszający że ktoś im ukradł), jak i na zewnątrz (np. klienci próbujący uzyskać odszkodowanie za błędne działanie oprogramowania, nie zdający sobie sprawy że masz dowody i logi że było ok).
 

ELuk

Pionier e-mobilności
No i zaczyna działać ekonomika małych liczb.
Oszczędność 1eu na jednostce daje kilkadziesiąt milionów w skali firmy.
Problemem jest, że ludzie indywidualnie widzą wszystko w skali swojego budżetu domowego, więc nie są w stanie ogarnąć kwot korporacyjnych, a już w ogóle kwot budżetów państwa.
Czyli skalę miliardową przykładają do setek i tysięcy.
Dlatego tak łatwo ludźmi manipulować, i „demokracja” w realu jest tylko teoretyczna… niestety..,
Inteligentnych ludzi patrzących szeroko jest mało.😕🤔😉
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Kolego @Olecki jesteś tu znanym teslahejterem,
Ok Twój wybór, jak wybór Twojego auta, ale…,
poczytaj o problemach pracowniczych w fabrykach „czebolu” Kia/Hyunday i respektowaniu praw w tych „koncernach”, a potem zacznij stawiać zarzuty innym…
😎👍
A widziałeś choć jeden mój wpis wybielający Kia czy Hyundaia? Jak już znajdziesz to najlepiej zacytuj dla potomności. Nie jestem niczyim hejterem, ja po prostu nie mam podwójnych standardów w ocenie koncernów ze względu na znaczek na masce. Gdyby ktoś tu wybielał inne koncerny jak Tesle moje argumenty były by bardzo podobne.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Ja nie wybielam Tesli, wręcz przeciwnie prezentuję raczej obiektywny punkt widzenia.
A co do KiA/Hyunday to,
poza Tesla jest to jedyny światowy koncern, który pragmatycznie rozwija BEV co bardzo cenię (nawet przymierzałem się do aut).
Najbardziej boli mnie sytuacja w Europie, gdzie etatyzm, zwłaszcza w RFN skutkuje zapóźnieniem technologicznym.
Jestem wieloletnim fanem „bez gwiazdy nie na jazdy”, ale poza MB jeżdżę Teslą i o czymś to świadczy…
Z wyrazami szacunku…
P.S.
Moje motto „Kultura ponad podziałami” 👍
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Na pewno jest lepsza w tym, że w ogóle nie sprzedaje samochodów trujących ludzi na ulicach.
Tymczasem już za chwilę gdy większość produkcji samochodów to będą BEV ktoś zacznie liczyć ślad węglowy z samej produkcji i utylizacji pojazdu. Poza bateriami (o tym się chwalą) wiesz ile Tesla używa materiałów z recyklingu (stal, aluminum, tworzywa) i jaki procent użytych części może zostać poddanych dalszemu recyklingowi?

Jakbyś prowadził większą firmę to byś wiedział że w każdej większej organizacji powyżej pewnej skali działalności zaczyna działać statystyka, zarówno wewnątrz (np. pracownicy kradnący sprzęt komputerowy a później zgłaszający że ktoś im ukradł), jak i na zewnątrz (np. klienci próbujący uzyskać odszkodowanie za błędne działanie oprogramowania, nie zdający sobie sprawy że masz dowody i logi że było ok).
Pracowałem w dużej międzynarodowej firmie mając 'pod sobą' ponad 100 osób i dobrze wiem jak to działa. Pytanie tylko czy firma coś z tym chce zrobić czy nie. Z wszystkimi patologiami można walczyć ale wymaga to czasu i chęci. A że czas kosztuje to nie wygląda to tak fajnie w Excelu - i tu dochodzimy do podejścia właściciela...
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Kooperuję od kilku lat z niemieckim gigantem w swojej branży, który jest światowym liderem, a który przeszedł restrukturyzację struktury zarządzania na modłę amerykańską, więc wiem jak to wygląda.
Aktualnie mam wrażenie, że po okresie kontaktów z ludźmi, mam kontakt z tabelką Excel.
Mi to nie robi, bo mogę zmienić kooperanta na innego, ale to daje mi smutne spojrzenie na przyszłość.
Teraz jeszcze mam wybór, ale za parę lat system się zamknie i świat opanuje kilka korporacji narzucających „styl życia”…
 
Top