Wszystkie szwedzkie porty zablokowane dla rozładunku Tesli

Olecki

Pionier e-mobilności

Z tego co pamiętam to ostatnio ktoś tu się naśmiewał z protestu kilku pracowników Tesli w Szwecji ;). Ciekawe czy MElon się złamie i wpuści związki czy zrezygnuje z tego rynku :) ...
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Ja nie wybielam Tesli, wręcz przeciwnie prezentuję raczej obiektywny punkt widzenia.
A co do KiA/Hyunday to,
poza Tesla jest to jedyny światowy koncern, który pragmatycznie rozwija BEV co bardzo cenię (nawet przymierzałem się do aut).
Najbardziej boli mnie sytuacja w Europie, gdzie etatyzm, zwłaszcza w RFN skutkuje zapóźnieniem technologicznym.
Jestem wieloletnim fanem „bez gwiazdy nie na jazdy”, ale poza MB jeżdżę Teslą i o czymś to świadczy…
Z wyrazami szacunku…
P.S.
Moje motto „Kultura ponad podziałami” 👍
Chińczycy też pragmatycznie rozwijają BEVy. Co prawda z innych powodów (uniezależnienie się od ropy której nie mają) ale efekt końcowy jest podobny. Europejskie koncerny mają ten problem że są zbyt skostniałe aby szybko wprowadzać zmiany. Coś jak sytuacja ze smartfonami i Nokią / RIM. A kto się nie dostosuje na czas skończy jak te dwie powyższe firmy.
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Kooperuję od kilku lat z niemieckim gigantem w swojej branży, który jest światowym liderem, a który przeszedł restrukturyzację struktury zarządzania na modłę amerykańską, więc wiem jak to wygląda.
Aktualnie mam wrażenie, że po okresie kontaktów z ludźmi, mam kontakt z tabelką Excel.
I dlatego sam zdecydowałem się zmienić pracę po kilkunastu latach na niższe stanowisko, za trochę mniejsze pieniądze ale na taką gdzie tabelka w Excelu nie jest głównym wyznacznikiem celu. Zgodzę się jednak że coraz trudniej taką znaleźć. Amerykański kapitalizm to po prostu nie jest moja bajka.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
I dlatego sam zdecydowałem się zmienić pracę po kilkunastu latach na niższe stanowisko, za trochę mniejsze pieniądze ale na taką gdzie tabelka w Excelu nie jest głównym wyznacznikiem celu. Zgodzę się jednak że coraz trudniej taką znaleźć. Amerykański kapitalizm to po prostu nie jest moja bajka.
Ale świat taki jest i EU wbrew pozorom też taka jest, bo nie ma wyboru (plus ten nachalny marketing ideologiczny, który EU dobije, bo konkurencja teraz z BRIC przychodzi, a nie z USA), więc…?
😕
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Amerykański kapitalizm to po prostu nie jest moja bajka.
No i tutaj chyba dochodzimy do genezy problemu, jeśli bliżej Ci do ideologii komunistycznej lub jego łagodniejszej formy czyli socjalistycznej to wszelkie firmy szybko rozwijające się będą dla Ciebie problemem.

Podczas szybkiego rozwoju niestety nie obywa się bez ofiar. Ludzie się wypalają, kadra zarządzająca musi się skupiać na najważniejszych rzeczach, na czym cierpi wiele innych spraw.

Tylko pytanie jak wyglądałby świat w którym ludzie pracują wyłącznie w firmach, w których się nie spieszy, wszyscy czują się komfortowo i panuje ogólna idylla. Co ciekawe takich firm jest całkiem sporo, zazwyczaj operują z pozycji lidera na dawno zdobytym i poukładanym fragmencie rynku i nikt im nie zagraża. Mogą sobie pozwolić na wysokie marże i spokojne odcinanie kuponów od stabilnego, mało rozwijającego się rynku.

"Problem" w tym że mamy do czynienia z innowacją, która musi niestety odbyć się kosztem starego. Zawsze ktoś będzie "poszkodowany", bo będzie musiał się np. przekwalifikować, tak jak np. osoby zapalające i gaszące lampy naftowe na ulicach miast.

Zawsze po drodze jest krzyk i oburzenie, tak jak np. teraz w Los Angeles gdzie rządzący zapowiedzieli że zablokują samochody autonomiczne żeby "bronić" ludność i miejsca pracy.

Ja osobiście uważam, że każdy musi sobie wybrać swoje miejsce, ja wolę firmy w których się dużo dzieje co często wiąże się z bałaganem po drodze, ale przynajmniej mam wrażenie że robię coś ciekawego, rozwijam się i mam na coś wpływ. Ty wybrałeś spokojniejszą drogę i to Twój wybór, masz go co jest jedną z cech kapitalizmu, w innych systemach takiego wyboru mógłbyś nie mieć (poczytaj np. jak działają kibuce w Izraelu).

Mi nie podoba się nie to że nie lubisz Tesli, bo każdy ma do tego prawo, ale to jak to komunikujesz, taki styl pasywno-agresywny "MElon", "to nie moja bajka" to będę innych obrażać lub atakować tych co mogą być przychylni innej opcji niż ja wybrałem.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Jasne, zawsze można kupić BEV od firmy typu Volkswagen, czy KIA, które to oszukiwały klientów poprzez oprogramowanie wpływające na testy emisji spalin.

Czekaj czekaj, a Ty nie od BMW do Tesli przeszedłeś :ROFLMAO:
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Czekaj czekaj, a Ty nie od BMW do Tesli przeszedłeś :ROFLMAO:
Tak, tak miałem BMW. Ale plugin hybrid przynajmniej i to w czasach gdy mało kto je kupował. Miałem już rezerwację wtedy Tesli Model 3 za 1000 EUR, ale nie sprzedawali w PL, a że Insignia zaczęła się psuć to nie mogłem czekać 🤷‍♀️
 

daniel

Señor Meme Officer
Top