Wyjazdy zagraniczne elektrykiem.

PiotrS

Posiadacz elektryka
Patrzę że roaming GW w podstawowej wersji wychodzi 3 zeta za kWh. Szału nie ma ;)
Kia charge w tej samej okolicy proponuje 2,30 zł około.
W sumie jeden pies czy będę na ramamingu GW za 3 zeta czy na ionity za 3,5...
Ale chyba nikt nie jedzie za granicę ze standardowym planem GW?

Cenowo za granicą GW wymiata.
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
A tak z ciekawości to jest jakaś lista co i gdzie Greenway i za ile ma w roamingu? Tak z ciekawości pytam skoro taniej wychodzi. Może zacznę używać Greenwaya w UK :LOL:
GW ma politykę uczciwego korzystania, albo jakoś tak. Żeby mieć tanio w roamingu, trzeba korzystać z ich ładowarek w Polsce.
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
A w Chorwacji na stacji Petrol, pomimo że w aplikacji GW była to i tak nie wystartowała przy użyciu drewnianej karty
Po powrocie zgłaszasz problem z informacją ile zapłaciłeś poza roamingiem (weryfikują) I zwracają różnicę.
 

Jusand

Posiadacz elektryka
Po powrocie zgłaszasz problem z informacją ile zapłaciłeś poza roamingiem (weryfikują) I zwracają różnicę.
Pojechałem dalej na SC, zatrzymałem się przez przypadek bo żona już nie dała rady. Patrzę a tu ładowarka 150kW, to chciałem przy okazji się naładować. Ładowarka wogole nie chciała wystartować.
 

KKL

Posiadacz elektryka
Korzystałem z GW w tym roku podczas wyjazdu raz, we Florencji. Działał spoko, obciążył mnie za to po 1.46 zł za kW (pakiet Energia Plus ze zniżką wakacyjna 50% i zniżką EV klub 10%). Takiej ceny nie znajdziesz w żadnej ofercie zagranicznej powszechnie dostępnej. Bonnet przed podwyżka przy refillu co najmniej 120kWh był zblizony z cena 35c. Ale generalnie ciężko znaleźć lepsza oferta. Tylko, że jak w Polsce ładujesz się głównie w domu, tak jak ja, to można mieć potem problem z polityką uczciwego korzystania. Ja już po powrocie do Polski ładowałem się raz na ponad 30kWh i zakładam, że to załatwi sprawę (bo polityką mówi o 6 miesiącach ale nie mówi, że ładowania musiały być przed skorzystaniem z roamingu), ale liczę się z dopłatą 50% co i tak nie będzie dramatem. Większość ładowarek na zachodzie w opcjach typu PAYG ma cenę 60-80 centów więc dużo drożej niż GW z dopłatą.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Tylko, że jak w Polsce ładujesz się głównie w domu, tak jak ja, to można mieć potem problem z polityką uczciwego korzystania.
Gadałem z nimi, mówili że generalnie nie obciążąją podczas pojedynczych wyjazdów.
To chodzi o przypadki nabru, gdy ktoś mieszka w innym kraju i chciałby sobie ładować w polskich cenach.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
To chodzi o przypadki nabru, gdy ktoś mieszka w innym kraju i chciałby sobie ładować w polskich cenach.

No ja to tak zapytałem czysto perspektywicznie. Poza tym jak zerknąłem na UK to tylko Shell Recharge jest w roamingu GW ze stacji pow. 100kW (wolniejszych w trasie nie podpinam, bo nie ma sensu). A to nie jest wiodący operator w UK. Poza tym Shell jest w Bonnet, gdzie mam trochę darmowych kWh ;) więc karta GW to raczej na razie ozdoba jest :D
 

Lisciasty

Zadomawiam się
Dzięki za porady, przejazd na koniec Niemcowa i powrót odbyły się bez komplikacji ;) Trochę mało tych roamingów greenwaya, ale zawsze coś. Apka Enbw mobility+ też zacna, 0,55EUR/kWh bez żadnych abonamentów to cena całkiem ok jak na okazyjny wyjazd. Ładowarek zatrzęsienie, niedługo będzie ich więcej niż stacji benzynowych mam wrażenie ;)
Sprintery i Boxery jadące w okolicach 130-135 km/h to superanckie range extendery :]
 
Top