XPeng G9

kaktus

Posiadacz elektryka
wygląda na pierwszego dopracowanego chinola ale cena raczej dla koneserów ;)
Pertyn znany fan chińskiej myśli technologicznej - jak nie zobaczę takiej recenzji u kogoś innego to jakoś nie uwierzę. Gość traktuje każdy chiński samochód z jakąś nielogiczną taryfą ulgową.
 

Bandtio83

Posiadacz elektryka
XPeng G6 też się świetnie prezentuje. Chinskie auta na pierwszy rzut oka wyglądają rewelacyjnie.
szkoda że samochody jeszcze muszą jezdzić, nie psuć się i takie różne duperele ... no ale fakt, chińskie samochody są nawet ładne
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Tu nie o psucie chodzi a ewentualny dostęp do czesci

Francuzi, Niemcy, Duńczycy, Norwegowie, Szwedzi, Holendrzy i inni tego problemu nie mieli... Ale oczywiście z perspektywy PL może to inaczej wyglądać.
 

Bandtio83

Posiadacz elektryka
Francuzi, Niemcy, Duńczycy, Norwegowie, Szwedzi, Holendrzy i inni tego problemu nie mieli... Ale oczywiście z perspektywy PL może to inaczej wyglądać.
Bo EV kupują najpierw ludzie bogaci (bo jeszcze ceny EV są droższe niż spalinowe), te nacje zarabiają więcej, dla nich kupno samochodu jest łatwiejsze niż dla nas, też nie mam problemu kupić chińskiej wiertarki bo gdy padnie to ją wyrzuce, bo nie zastanawiam się czy jest naprawialna, nie będę jej chciał odsprzedać po 3 latach a jest tańsza niż inne, ale chińskie EV nie są na tyle tanie że mogłbym ryzykować, i to jest własnie sens. Wiec może warto patrzeć na całokoształt a nie na wycinki, bo casus Norwegi jest tak głupi że szok, ciągle czytam żę Norwegia to i Norwegia to, a jaką cene mają prądu? Skąd tak tanio? Zarabiają więcej? Bo równie dobrze mogę powiedzieć zę spalinowe to przyszłość bo w Arabi tankuje się za "grosze". Każdy ma inną perspektywę, jakoś więcej testów chińskich aut widziałem niż ich na drodze
 
Top