Zakup Nissan e-NV200 Evalia 40 kWh vs Nissan Leaf 40 kWh PILNA PORADA ZAKUPOWA - MAŁO CZASU NA DECYZJĘ.

adamusek

Posiadacz elektryka
Ja mam Kangoo z przebiegiem dobijajacym do 300k, zawsze ładowane do 100% i SOH 95%; teraz Niro ładuję podobnie - zwłaszcza że auto jest nowe, są bufory, a po to kupiłem auto z dużym akku żeby z niego korzystać. Auto jeździ cały czas, co innego naładować do pełna i zostawić na kilka dni to pewnie ustawiłbym na 90%.
Po pierwszych 100k zdam relację ;) narazie 3500km w 2tygodnie poszło w Kijance ;)
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Nie wiem jak to jest liczone w innych markach, z moich doswiadczen z degradacja baterii w tesli, to wacha mi sie od niecalych 6% do 3% w zaleznosci, jak czesto laduje do 50% a jak czesto do 100%. Generalnie dla mnie nie jest deterministyczny wskaznik :/
 

Michal

Moderator
Podrzucę tutaj dane o baterii mojego telefonu, które pokazują jak mocno może się wahać wskaźnik SOH.
Screenshot_20240426-083037.png
 
Last edited:

p0li

Pionier e-mobilności
Podrzucę tutaj dane o baterii mojego telefonu, które pokazują jak mocno może się wachać wskaźnik SOH.
Nie wiem jak to jest liczone w innych markach, z moich doswiadczen z degradacja baterii w tesli, to wacha mi sie od

wacha to jest w baku ICE
a ten wskaznik to moze sie waHac
 

Wojtekj23

Zadomawiam się
Dokładnie o timerze pomyślałem gniazdko Tuya z ustawieniem czasu od razu będzie jakaś pobieżna statystyka zużycia kWh.

HA instalować na jakimś mini komputerze czy są gotowe rozwiązania? Amator majsterkowicz chyba sobie z tym poradzi? Wallbox Tesla będzie odpowiedni?

Aktualnie uczę się zasięgu patrząc na procenty naładowania baterii. Wskazania licznika w pozostałym dystansie mnie zaskoczyły z bodajże 20 km po chwili zrobiły się trzy kreski ---.

Dzięki za bardzo ważną wskazówkę "Same kreski na wyświetlaczu to kilkanaście kilometrów do zerowego stanu baterii. Na zerowym stanie baterii przejedzie jeszcze kilka kilometrów."
Jeśli założę że zrobię 20 km z prędkością 70 km/h nie będzie to błędne?
Podstawa to zadowolenie z zakupu.
Ja zakładam żeby w miejscu docelowym mieć 30 km zapasu. Zawsze dojeżdżam. :)
 
Top