Zasięg 500e

Psujek

Zadomawiam się
Jakie zasięgi robi nowa wersja 500e z mniejszą baterią - zima/lato ?

jestem ciekaw czy coś poprawili :|
 

abes99

Posiadacz elektryka
Żona zeznaje, że realnie tak mniej więcej 150km latem i 120km zimą, bez ekspresówek i autostrad (pokazuje zasięg mniej więcej 180km latem i 150km zimą jak jest naładowana na 100%).

Na screenie raport z ostatniego miesiąca.
 

Attachments

  • Screenshot_2023-11-26-23-01-06-63_f8751a8faa193ef0fe383ba114abcd8c.jpg
    Screenshot_2023-11-26-23-01-06-63_f8751a8faa193ef0fe383ba114abcd8c.jpg
    185,1 KB · Liczba wyświetleń: 8

Psujek

Zadomawiam się
czyli podobnie do mojego staruszka - latem po zrobieniu 75-80km (też bez ekspresówek i autostrad) zostaje jeszcze do 50-60%, zimą 15-30% (auto stoi na zewnątrz więc z rana musi zagrzać wszystko) - wczoraj (-1st.C) zrobiłem 77km - wyjazd na 84%, dojechałem na 7% klima 50/50 - zimą zakładam 1% baterii 1km zasięgu :D
 

Norbert

Posiadacz elektryka
czyli podobnie do mojego staruszka - latem po zrobieniu 75-80km (też bez ekspresówek i autostrad) zostaje jeszcze do 50-60%, zimą 15-30% (auto stoi na zewnątrz więc z rana musi zagrzać wszystko) - wczoraj (-1st.C) zrobiłem 77km - wyjazd na 84%, dojechałem na 7% klima 50/50 - zimą zakładam 1% baterii 1km zasięgu :D
drogi wózek na zakupy :D
 

Psujek

Zadomawiam się
Kupiony w konkretnym celu, na razie się sprawdza.

Cena - wydaje mi się że była dobra - wlasnie skończył się zwrócił i teraz już czysty zysk z jazdy
 

abes99

Posiadacz elektryka
drogi wózek na zakupy :D
U nas też w konkretnym celu - dojazd do 3 miast po trójkącie, oddalonych od siebie o około 30km, więc przeważnie robi ok. 90km 3-4 razy w tygodniu, a na co dzień bujanie się po mieście. Finalnie, po wszystkich odliczeniach, koszt pojazdu to ok. 80k, jeździ 99,9% na naszym prądzie z PV, więc rocznie oszczędza ok. 8k na paliwie (względem starego Clio, które paliło ~8l/100km). Nie jest źle ;)
 

Norbert

Posiadacz elektryka
U nas też w konkretnym celu - dojazd do 3 miast po trójkącie, oddalonych od siebie o około 30km, więc przeważnie robi ok. 90km 3-4 razy w tygodniu, a na co dzień bujanie się po mieście. Finalnie, po wszystkich odliczeniach, koszt pojazdu to ok. 80k, jeździ 99,9% na naszym prądzie z PV, więc rocznie oszczędza ok. 8k na paliwie (względem starego Clio, które paliło ~8l/100km). Nie jest źle ;)
Tak, nie jest źle. A masz wersję z tymi zajefajnymi bocznymi drzwiami?
Najważniejsze to dobrać auto do potrzeb aby się nie zdziwić i nie marudzić, że mały zasięg itp.
 

abes99

Posiadacz elektryka
A masz wersję z tymi zajefajnymi bocznymi drzwiami?
Nie, klasyczny budżetowy hatchback. Udało się żonę przekonać do elektryka, konkurentem było Clio z LPG :cool:(y)
 

Norbert

Posiadacz elektryka
Nie, klasyczny budżetowy hatchback. Udało się żonę przekonać do elektryka, konkurentem było Clio z LPG :cool:(y)
U mnie w rodzinie Clio LPG version ;) zostało zastąpione Dacią Sandero LPG version, kilka lat temu. Odpukać - bezproblemowe auto do dziś.
Jak się kończył leasing na nie, to mogłem je sprzedać praktycznie za kwotę zakupu ;)
 
Top