eldawido

Zadomawiam się
Może mądrzejsi podpowiedzą,
JDG, zakup elektryka w leasingu,. 100% odliczenia vat pozwala na uzyskanie dopłaty do droższego pojazdu.
Co jeśli zmienię sposób wykorzystywania auta w firmie na mieszany po roku? Odliczenie tylko 50% vat = cena poza limitem dopłat.
 

eldawido

Zadomawiam się
RP potrafi zaskoczyć zarówno brakiem integracji systemów jak i ich skutecznością.
Spotkałem sie z sytuacją, że urzędnik musi drukować wniosek złożony elektronicznie i ręcznie wpisać dane do systemu.
Spotkałem się również z bezpośrednią wymianą danych między systemami podatkowymi PL i DE.
Nie mam pewności czy fundusz nie trzyma ręki na kwotach i odliczeniach vat.
Okres trwałości dopłat to 2 lata jednak.
 

pawcjo

Posiadacz elektryka
Podbijam, ktoś przerabiał wzięcie elektryka na 100%VAT i potem zmianę na 50%? Może lepiej zostawić 100% bo w sumie przy elektryku łatwiej jest prowadzić kilometrówkę bo nie widać, gdzie się tankowało.
 

pancz

Nowy na Forum
Pytanie czy jest to gdzies napisane w warunkach programu moj elektryk ze przez dwa lata nie mozesz zmienic sposobu rozliczania ze 100 na 50 ? Albo jesli nie jest to wiadomo jesli cos nie jest zabrionone to jest dozwolone ( pytanie na ile bezposrednio a na ile posrednio nie jest zabronione )
 

Mike_74

Zadomawiam się
Ja po rozmowie z koordynatorem programu otrzymałem informację na zadane pytanie cyt." co będzie jeśli zadzie potrzeba zmiany sposobu użytkowania pojazdu?" Odp. "Nie jest możliwym aby dopuszczalna była zmiana sposobu użytkowania, co równoznaczne jest z naruszeniem warunków dofinansowania. " Więc po temacie , należy się spodziewać kontroli w sprawie sposoby użytkowania pojazdów. Duże ryzyko.
 
Top