Zmiana ubezpieczyciela AC/OC

elieli

Zadomawiam się
Hej,
Czy ktoś przerabiał już proces zmiany ubezpieczyciela po uzyskaniu dopłaty z NFOŚiGW?
Regulamin nie bardzo w tej kwestii pomaga poza informacją że umowa musi być zmieniona. Na infolinię dodzwonienie się jest niemal niemożliwe...
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Hej,
Czy ktoś przerabiał już proces zmiany ubezpieczyciela po uzyskaniu dopłaty z NFOŚiGW?
Regulamin nie bardzo w tej kwestii pomaga poza informacją że umowa musi być zmieniona. Na infolinię dodzwonienie się jest niemal niemożliwe...
Wg. mnie co roku zawieramy nową polisę. Chyba wystarczy po prostu nową scedować i problem z bańki. Przecież nie ma listy zabronionych towarzystw.
 

elieli

Zadomawiam się
Wg. mnie co roku zawieramy nową polisę. Chyba wystarczy po prostu nową scedować i problem z bańki. Przecież nie ma listy zabronionych towarzystw.

Nie chodzi o listę towarzystw ale o fakt zmiany ubezpieczyciela, gdzie NFOŚiGW w warunkach umowy (z pamięci cytuję) wspomina ze taka zmiana wymaga zmiany w niniejszej umowie.

Jaka jest procedura po wykupieniu nowego ubezpieczenia? Trzeba wysłać do NFOŚiGW skan ubezpieczenia? Informują o tym wcześniej jakoś?

No więc właśnie poszukuję odpowiedzi na to pytanie :)
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Nie chodzi o listę towarzystw ale o fakt zmiany ubezpieczyciela, gdzie NFOŚiGW w warunkach umowy (z pamięci cytuję) wspomina ze taka zmiana wymaga zmiany w niniejszej umowie.
W sumie to dziwne bo przecież polisa jest na rok, i co roku może być inna.
Wydaje się że ważne żeby była tylko cesja i to powinno wystarczyć.
Ale kto ich tam wie w sumie.
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Podbijam temat. Czy ktoś ma to przerobione w praktyce?
 

KrzysztofFly

Moderator
Wie ktoś na jaki adres wysłać nową polisę z cesją na kolejny rok?
Ja bym odesłał na ten standardowy mail, z którego przesyłają wiadomości. Sam nie miałem takiej konieczności, gdyż tak szybko się uwijali, że umowę podpisywałem w trakcie kiedy trwała już polisa na drugi rok ;).
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Wie ktoś na jaki adres wysłać nową polisę z cesją na kolejny rok?
Ja wysłałem w odpowiedzi na maila sprzed roku gdzie podawali mi informacje o dalszym procesowaniu wniosku: [email protected] ale nie wiem czy to dobrze czy źle. Po prostu to jedyna forma kontaktu jaką miałem. Liczę, że się nie przyczepią skoro de facto mają na siebie cesje i mam ją udokumentowaną.
 
Top