A dodałem sobie w stopce taki obrazek z informacją o moim zużyciu energii

twizy

Zadomawiam się

twizy

Zadomawiam się
link dziala, ale na forum wyswietla sie tak jak na screenie

View attachment 14602
(No ale u mnie wyświetla się normalnie. Co widzi przeglądarka przy pobieraniu zasobu? F12? Ctrl-R nie pomaga?)

Faktycznie nie na FF tak się dzieje "Mixed Content: The page at '<URL>' was loaded over HTTPS, but requested an insecure element '<URL>'. This request was automatically upgraded to HTTPS, For more information see <URL>". No ale to ... pat.

No i właśnie, niby jest a nie ma. Nawet nie widzę możliwości dodania obrazka a nie odnośnika do niego.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Nie da się treści http wyświetlać na stronie https.
 

Michal

Moderator
Może i najlepiej ale nie zrobię tego.
Włączyłem na chwilę swój obrazek ze swojego serwera i zbieram wtedy cały ruch z forum u siebie w logu, a nie potrzebne mi to, a ponadto to jest taka forma śledzenia trochę nie fair, bo jednak może ktoś sobie nie życzy, a Ty wstawiając taki obrazek z innego serwisu oddajesz mu całość danych - wystarczy, że ktoś odwiedzi wątek z Twoim wpisem.
Co prawda logów nie gromadzę / nie trzymam ponad 1 dzień ale jednak nie podoba mi się to, więc nie udostępnię takiej funkcjonalności.
Wrzuć tutaj w treści posta i weź sobie link, który wygeneruje forum.
EOD
 

twizy

Zadomawiam się
Może i najlepiej ale nie zrobię tego.
Włączyłem na chwilę swój obrazek ze swojego serwera i zbieram wtedy cały ruch z forum u siebie w logu, a nie potrzebne mi to, a ponadto to jest taka forma śledzenia trochę nie fair, bo jednak może ktoś sobie nie życzy, a Ty wstawiając taki obrazek z innego serwisu oddajesz mu całość danych - wystarczy, że ktoś odwiedzi wątek z Twoim wpisem.
Co prawda logów nie gromadzę / nie trzymam ponad 1 dzień ale jednak nie podoba mi się to, więc nie udostępnię takiej funkcjonalności.
No już nie wymyślaj, że jak ktoś czyta moje artykuły to ja nie powinienem wiedzieć, że to robi. Mogę wiedzieć, mogę nie wiedzieć. Elektrowóz wie o czytaniu każdego wątku i nikt nie robi z tego afery.
Wrzuć tutaj w treści posta i weź sobie link, który wygeneruje forum.
To jest jakiś pomysł. Inaczej nie byłbym w stanie umieścić zawartości obrazka w stopce bo tak te stopki są zrobione, że wskazują obrazki URLem a nie kopiują zawartości.
Jeszcze nie wyczerpałem tematu :)

twizy2_power.png
 
Last edited:

adamusek

Posiadacz elektryka
ja kosztu też mam zero, ale to nie jest uczciwe liczenie, bo najpierw kupiłem PV w domu i firmie za blisko 150k PLN, a teraz z tego korzystam, również "na starych zasadach",
na tej samej zasadzie, ktoś mógł kupić sobie za równowartość kosztów moich PV zbiorniki pełne ropy i udowadniać, że do końca życia jeździ za darmo :D
Liczę u siebie wydając miesięcznie 3tys zł na 2 auta=50 miesięcy krótkie to życie musiało by być ;) Prąd też być po 20gr w nocnej teraz 1zł...
 

Michal

Moderator
Jeszcze zastanawiam się, czy nie dodać informacji o tym ile to jest benzyny...
Moje 213 Wh/km ~ 2,4 L PB / 100 km, przy przeliczniku 8,9 kWh / 1L Pb.
View attachment 17334
Co o tym myślicie?
Zmieniłem dziś stopkę updejtując zużycie z 213 na 221 Wh/km
 
Top