gim-kg

Pionier e-mobilności
Ten Spigen matowy kiedyś mi przeszedł przez myśl, właśnie ze względu na palcowanie (żeby nie wyjść na hipokrytę :p ). Już chciałem kupować ale później trafiłem na kilka opinii pod rząd, że wszystko fajnie ale ekran sprawia wrażenie jakby był za delikatną mgłą, z gorszą rozdzielczością... Stwierdziłem, że jednak wolę go raz po raz przetrzeć szmatką :) A co Wy o tym sądzicie @gim-kg i @zibizz1 ?
Jest matowy i stąd może wrażenie że jest jak za mgłą. Ja już się przyzwyczaiłem, poza tym palec lepiej się ślizga po ekranie i tak jak pisałem, jak słońce zaświeci w ekran to jest dużo lepiej. Zawsze jak będzie źle to można zerwać.
Ja też miałem dylemat ale zdecydowałem się jednak i jestem zadowolony.
 

Chris

Posiadacz elektryka
Ktoś może wie ile czasu +- idą paczki z Aliexpress i ile czasu i kasy zajmuje jeszcze cała procedura w PL (cło, VAT itp)? Pierwszy raz coś tam kupiłem, w sumie pełno różnych rzeczy do Tesli Y. Niby pokazuje czas dostawy, ale połowa rzeczy kupiona ponad 10 dni temu, a ma status "do wysłania".
 

Klaxxn

Zadomawiam się
Zwykle 5-8 tygodni, w pojedynczych przypadkach dłużej. Cła nie płacisz, VAT jest wliczony w cenę produktu, więc przy odbiorze nie dopłacasz do przesyłki.
Edit: dot. tańszych produktów wysyłanych z Chin
 
Last edited:

Bronek

Pionier e-mobilności
Czasem kilka dni jak wysyłają np z Bułgarii, Hiszpanii itp. Niektorzy ich handlowcy maja swoje magazyny rozsiane po Europie.
Warto poczytac opinie bo czasem ten sam towar idzie 3 tyg a czasem tydzień
Pogorszyło sie od czasow Trumpa i Brexitu. Duzo rzeczy kupowanych na Alli wysyłali z UK.
Nie bylo cła itp.
Najtansza rzecz jaka przyszła do mnie to silikon pod telefon za 14 centów!
Najdluzej, zagubiona przesyłka okolo roku.
Na kilka lat kupowania wielu bardzo wielu rzecsy np rowery za 6 000, hulajnogi po kilka tyś itd. Raz czy trzy razy cos poszlo nie tak
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Odprawa celna przez Pocztę Polską to jakiś żart jest teraz. Paczka została oclona już po tygodniu leżenia w Polsce. A w międzyczasie musiałem jechać placówki poczty (tak, osobiście jechać), żeby złożyć oświadczenie, że mogą odprawić moją przesyłkę.
Także droższe rzeczy, które wiadomo, że trafią na cło, proponuję zamawiać przez normalną firmę kurierską.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Odprawa celna przez Pocztę Polską to jakiś żart jest teraz. Paczka została oclona już po tygodniu leżenia w Polsce. A w międzyczasie musiałem jechać placówki poczty (tak, osobiście jechać), żeby złożyć oświadczenie, że mogą odprawić moją przesyłkę.
Także droższe rzeczy, które wiadomo, że trafią na cło, proponuję zamawiać przez normalną firmę kurierską.
Dziala odprawianie przez maila. Dostajesz w informacji adres email do komunikacji. Wysylasz papiery i dzialalo…
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Dziala odprawianie przez maila. Dostajesz w informacji adres email do komunikacji. Wysylasz papiery i dzialalo…
Przez maila. Wymieniałem maile przez kilka dni, a na koniec musiałem jechać jakiś bzdurny papier podpisać osobiście w placówce.
 

Chris

Posiadacz elektryka
No to będą przygody, bo razem 13 przesyłek... ciekawe co przyjdzie wcześniej Tesla Y, czy przesyłki z Ali ;-)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Przez maila. Wymieniałem maile przez kilka dni, a na koniec musiałem jechać jakiś bzdurny papier podpisać osobiście w placówce.
Tak, to nie ma, trafiłeś na jakiegos idiotę?
 
Top