KrzysztofFly

Moderator
Polecam carport od !!!!!!!!!. Mają piękne realizacje i można na dachu postawić panele fotowoltaiczne na ekierkach aluminiowych. My tak zrobiliśmy u siebie bo mało miejsca mamy na działce i dach car portu to jedyne sensowne miejsce jakie było w sumie dostępne :D
Gdybyś jeszcze dołączył zdjęcia swojej realizacji, to nie zabrzmiałoby jak reklama ;).
 
Last edited:

Michal

Moderator
To jest reklama / robienie bidedackiego SEO naszym kosztem, dlatego to samo napisał w dwóch wątkach w tym samym czasie :p
Ja zgłosiłem jako spam. Gdybym był adminem, to minimum zedytowałbym post usuwając link sam i wtedy niech sobie wisi, ale chyba raczej posty i użytkownik do wywalenia z forum po zapytaniu jakie ma EV, kiedy kupił, jaką EVSE ładuje itp... bo odpowiedzi nie będzie...
 

STMS

Posiadacz elektryka
Gdybyś jeszcze dołączył zdjęcia swojej realizacji, to nie zabrzmiałoby jak reklama ;).

toć to handlowiec z tej firmy ... nic więcej nie potrafi ... pewno wyśle zdjęcia realizacji tej firmy ale nie swojej prywatnej
 

Michal

Moderator
Gdybyś jeszcze dołączył zdjęcia swojej realizacji, to nie zabrzmiałoby jak reklama ;).
No i ktoś wywalił posta reklamowego ale Twój cytat pozostał z linkiem :p
 

SylB

Fachowiec
Od dwóch lat posiadam carport o mocy 10kWp z nachyleniem 10%.

Wraz ze wzrostem popularności carportów, łatwiej jest teraz coś kupić i znaleźć potrzebne elementy.

Mój carport to konstrukcja własnej produkcji, wykonana z profili stalowych. Koszty na ówczesny czas wyniosły: 4000 zł na stal, 4000 zł na pracę spawaczy oraz dodatkowo 2000 zł na farbę i beton.

Do konstrukcji zakupiłem profile aluminiowe z firmy ECOMAR1ML, dostępne tutaj: https://www.ecomar1ml.pl/

To tyle w kwestii teorii.

W praktyce natomiast pojawił się problem przeciekania, co podkreśla jak kluczowe jest odpowiednie uszczelnienie.

Jeśli chodzi o nachylenie, przy 10% śnieg nie zsuwa się, więc gdybym miał to robić jeszcze raz, rozważyłbym większe nachylenie, w granicach 12-15%. Mogłoby to nieco wpłynąć na wygląd, ale byłoby to pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy estetyką a funkcjonalnością.
 
Top