Pobieram z sieci mając EV , PC itp prądożerne urządzenia ok. 12 MWh.Jak się ma PC to jeszcze szybciej się przekracza. Jednak w ENEA w G12w poza szczytem poza limitem jest obecnie ok 35 groszy taniej.
Ja dołożyłem Victron i OFFgrid. Bałagan nie ma nic do tego. Aktualne PV i falownik został. Bez ingerencji.Pobieram z sieci mając EV , PC itp prądożerne urządzenia ok. 12 MWh.
A rocznie produkuję ok 10 MWh.
Z 6 MWh im oddaje do magazynu.
Powiniem rozbudować system, ale mi się nie chce w obecnym bałaganie .
Może w końcu ta kasa z KPO trafi na jakieś konretne cele/prograjy a nie tylko jako temat w mediach?
Robię dokładnie to samo, za miesiąc powstanie wiatka 10kwp, magazyn już się składa... Cześć instalacji będzie off-grid na pokrycie własnych potrzeb od kwietnia do października, a reszta będzie trafiać do "magazynu" sieci żeby w zimie coś odebrać. No i mam nadzieję że w zimie jednak produkcja nie będzie zerowa bo będę miał już prawie 20kwp w panelach, z czego 3/4 w panelu bifacjalnym który nawet jak go śnieg przykryje to powinien coś wyprodukowaćJa dołożyłem Victron i OFFgrid. Bałagan nie ma nic do tego. Aktualne PV i falownik został. Bez ingerencji.
Teoretycznie, bo teraz mogę sobie ustawić co mam wysyłać i w jakiej ilości. OFFgrid zaspokaja potrzeby bytowe. ONgrid wysyła do sieci całą swoją produkcję.
Jest fajnie, może dorzucę kolejne 10kWpbędzie 30. Myśle, że w styczniu zapewni około 500~700kWh. Co by odpowiadało połowie zapotrzebowania w typowych warunkach pogodowych.
oj, nawet zimą coś się produkuje. Ogólnie przy 20kWp liczyłem, że trzeba by mieć z 50~60kWp aby w miarę pokryć zapotrzebowanie. Chociaż ze styczniem i grudniem było by i tak ciężko.Robię dokładnie to samo, za miesiąc powstanie wiatka 10kwp, magazyn już się składa... Cześć instalacji będzie off-grid na pokrycie własnych potrzeb od kwietnia do października, a reszta będzie trafiać do "magazynu" sieci żeby w zimie coś odebrać. No i mam nadzieję że w zimie jednak produkcja nie będzie zerowa bo będę miał już prawie 20kwp w panelach, z czego 3/4 w panelu bifacjalnym który nawet jak go śnieg przykryje to powinien coś wyprodukować