Dacia Spring

nabrU

Pionier e-mobilności
Sprawa się wyjaśniła, wystarczy nacisnąć 'pre-order' u nas (w PL jak widzę, nie ma opcji zamówienia). Dodajcie 700GBP za kolor poza białym...
Wersja Extreme ma V2L 👍
Wersje wyposażenia LHD mogą się jednak różnić.

1713175891256.png
 

cpt

Zadomawiam się
Zwracam uwagę, że ta najtańsza wersja (przynajmniej w UK) to pewnie ta 45KM, a to ma tylko ładowarkę pokładową AC i np. brak 10" ekranu infotainment. Broszurka z rynku UK poniżej:

Zgadza się, kolejne wersje kosztują 16k i 17k. Przeliczając na PLN niebezpośrednio jest szansa na 70k za 45KM, 75k za środek 65KM i 80k PLN za najbogatszą wersję Extreme.
 

cpt

Zadomawiam się
Zgadza się, kolejne wersje kosztują 16k i 17k. Przeliczając na PLN niebezpośrednio jest szansa na 70k za 45KM, 75k za środek 65KM i 80k PLN za najbogatszą wersję Extreme.
No niestety. Podali cennik w Polsce i jest zdecydowanie drożej niż w UK.
Wersja Extreme 92,900PLN, czyli 18,400 funtów. Tam jest jeszcze benefit do wyboru na 250 funtów.
Żenua. Temat dla mnie zamknięty.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
No niestety. Podali cennik w Polsce i jest zdecydowanie drożej niż w UK.
Było do przewidzenia.
Trochę się cieszę, bo nie przepłaciłem kupując poprzedni model na wyprzedaży.
W nowym modelu, nawet wersję Expression trzeba mocno doposażać, żeby miała to samo co poprzednio.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
No niestety. Podali cennik w Polsce i jest zdecydowanie drożej niż w UK.
Wersja Extreme 92,900PLN, czyli 18,400 funtów. Tam jest jeszcze benefit do wyboru na 250 funtów.
Żenua. Temat dla mnie zamknięty.

Jak weźmiesz pod uwagę, że w UK nie ma dopłat, a w PL są, to cena się pewnie zrówna.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
No cóż, zazwyczaj Wy macie taniej, a my drożej - to chociaż raz coś odwrotnie. Szkoda, że tylko Dacia Spring...
 

piejar

Posiadacz Dacia Spring 45, 11.2022
No tak, dym i ogień niewąski.
Płonących aut spalinowych to już nikt nie kreci i nie wrzuca... Trafiłem też ostatnio na niezły bang zbiornika LPG - gość bodaj w Brazylii otworzył bagażnik i razem z tym było spore bum.
Ale... Grunt że auta Pb, On i LPG są absolutnie niepalne i bezpieczne. I ekologiczne.
Po tym krótkim wstępie... Ja kupiłem Springa że wstawkami pomarańczowymi za 44 tys, 2,5 rocznego z przebiegiem 14 kkm i SOH ok 94%. Auto jeszcze na końcówce gwarancji 3 letniej i z gwarancją na baterię.
Co do wrażeń z samej jazdy to jestem zadowolony, to czego w tym aucie mi brakuje to niski komfort tzn. hałas i podskakiwanie na wybojach (małe auto, raczej twarde zawiasy). Kupiłem do jazdy wokół komina bo do pracy mam 14 km i zakładam, ze obskoczę tym 90% moich potrzeb transportowych. Na pozostale mam auta spalinowe.
Mam CCS więc dłuższe trasy jak najbardziej są możliwe, z lekką porcją ascezy. Jeżeli chodzi o spalanie to 10-10,5 kWh/100km w obecnej sprzyjającej pogodzie. Energia jest za darmo bo mam PV.
 
Top