Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

abes99

Posiadacz elektryka
Nie zmienia to faktu, że rozliczanie auta w JDG jest u nas... chore (delikatnie to ujmując). Ale to temat na dłuższą dyskusję, a i tak za wiele nie zmieni. Wrzuciłem tylko info, bo sprawa świeża, a część osób pewnie kalkuluje leasing właśnie z wykupem prywatnym.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Nie zmienia to faktu, że rozliczanie auta w JDG jest u nas... chore (delikatnie to ujmując). Ale to temat na dłuższą dyskusję, a i tak za wiele nie zmieni. Wrzuciłem tylko info, bo sprawa świeża, a część osób pewnie kalkuluje leasing właśnie z wykupem prywatnym.
I co im zrobisz… nic. Szukaja na kazdym kroku kasy. Bo jak sie rozdaje na prawo i lewo to trzeba zabrac tym co pracuja i zarabiaja.
 

Michal_Wawa

Nowy na Forum
[QUOTE="vwir, post: 9792, No to trudno, nie załapię się. Może to i lepiej, bo naklejka mówiąca o zakupie z dofinansowaniem na mustangu mogłaby wyzwalać negatywne emocje ;)
[/QUOTE]
 

Michal_Wawa

Nowy na Forum
Ja się załapię a naklejka o dofinansowaniu będzie co najwyżej w ramce tablicy rejestracyjnej. NFOŚ i tak nie ma możliwości tego sprawdzić a wszelkie inne służby mają to zapewne w d.
 

krist

Posiadacz elektryka
Ja się załapię a naklejka o dofinansowaniu będzie co najwyżej w ramce tablicy rejestracyjnej. NFOŚ i tak nie ma możliwości tego sprawdzić a wszelkie inne służby mają to zapewne w d.
nie wiem jak naklejki mojego elektryka, ale mnie na przykład ostatnio kazali przysłać zdjecia tabliczek do projektu z dofinansowaniem UE, 5 lat temu, kontrola trwałości, i dobrze że wisiały bo bym miał 1 dzień żeby nowe kombinować. Więc niektórzy to sprawdzają
 

Michal_Wawa

Nowy na Forum
No stworzenie takiej naklejki, najlepiej magnetycznej to nie są zbyt duże koszty. Mogę im takich zdjęć narobić ile tylko chcą :) Za 27 tys nie będę obrażony wydatkiem ze 20 zł....
 

hdenergyy

Nowy na Forum
Jeszcze wczoraj były dostępne na stronie TESLA.com TESLE 3 LR 2021 ale z bateriami z 2020r wersje demo do 50km w cenie 235 900zł. Dzisiaj już 241 900zł. Co ciekawe w mojej ocenie starsza wersja z Panasonikiem i tak jest lepsza od LG 2021 teoretycznie większej pojemności. po 2 latach i tak Panasonik wyjdzie na prowadzenie z uwagi na szybszą degradację LG. Jedynie zakup z bateriami Panasonika 2021 wypada lepiej o te 5%.

Niestety nie łapie się w limicie dotacji, ale biorąc na JDG 11,5% VATU + 19% liniowego i wychodzi jakby nie było 175 730zł. Jednak boli, bo z tymi 27tyś było by jednak poniżej 149K :/
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Ja się załapię a naklejka o dofinansowaniu będzie co najwyżej w ramce tablicy rejestracyjnej. NFOŚ i tak nie ma możliwości tego sprawdzić a wszelkie inne służby mają to zapewne w d.
Na ramce tablicy rejestracyjnej nie może być. Zobacz post #5.
Jak będą weryfikować, nie wiem, żeby tylko nie było tak jak z małymi tablicami rejestracyjnymi. Ludzie myśleli że nikt nie będzie tego sprawdzał a teraz zonk.
 

Michal_Wawa

Nowy na Forum
Jeżeli dealerzy podniosą ceny bo jest dopłata to będą nadal sprzedawać tyle co teraz czyli nic. Id3 w podstawowej wersji (ale jest nawigacja i asystenci) z dopłatą za ok 100 tys to ;Bardzo ciekawa oferta. Za 140-150 tys to auto nie ma sensu żadnego?
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Jeszcze wczoraj były dostępne na stronie TESLA.com TESLE 3 LR 2021 ale z bateriami z 2020r wersje demo do 50km w cenie 235 900zł. Dzisiaj już 241 900zł. Co ciekawe w mojej ocenie starsza wersja z Panasonikiem i tak jest lepsza od LG 2021 teoretycznie większej pojemności. po 2 latach i tak Panasonik wyjdzie na prowadzenie z uwagi na szybszą degradację LG. Jedynie zakup z bateriami Panasonika 2021 wypada lepiej o te 5%.
”stary” panasonic i LG miały podobną pojemność. Skąd te info o szybszej degradacji LG?
 
Top