Elektryk dla rodziny z dzieckiem do 70k Euro.

Tomasz M

Nowy na Forum
Cześć, potrzebuję pomocy dotyczącej wyboru auta elektrycznego. Zgodnie z polityką firmy w ktorej pracuje przechodzimy na auta elektryczne.

Do wyboru mam auto z poniższej listy z możliwością konfiguracji do maksymalnej ceny katalogowej 70 000 euro:

  • Audi Q4 e-tron
  • Skoda Enyaq
  • VW ID.4
  • VW ID.7
  • Mercedes EQA
  • BMW iX1
  • BMW i4
W mojej sytuacji życiowej mam żonę i małe dziecko oraz średnio raz lub dwa razy w miesiącu jeździmy na trasie Berlin - Warszawa, ewentualnie Berlin - Toruń.

Kluczowy dla mnie jest zasięg auta oraz wielkość bagażnika. Które auto byście polecili z powyższej listy i w jakiej konfiguracji?

Przy okazji: które funkcje w ramach konfiguracji auta wydłużają najbardziej czas produkcji i które Waszym zdaniem są kluczowe przy użytkowaniu auta elektrycznego?
 

vwir

Pionier e-mobilności
Czy istnieje szansa, aby przejechać z Berlina do Warszawy na jednym ładowaniu na autostradzie, czy może z uwagi na ładowanie do 80% zawsze trzeba będzie rozplanować podróż na 2 ładowania?
Jest to do zrobienia na jedno ładowanie, pod warunkiem że wyjedziesz z Berlina naładowany do 100%. Wtedy pierwszy odcinek jedziesz ok. 350km i drugi ok. 220km. To wszystko pod warunkiem, że pogoda będzie sprzyjająca. Zimą na dwa ładowania.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Nie o promień skrętu mi chodzi a o gabaryty - długość i szerokość.

Zgoda, prawie 18cm robi różnicę (także pewnie w miejscu na nogi z tyłu):

1730125740832.png
 
Top