Gadżety i inne przydatne cosie...

Ryba EV

Zadomawiam się
Witam,
  1. czy ktoś zabezpieczał ekrany (zwłaszcza dotykowy) folią lub szybką jak w telefonach? Widziałęm coś takiego na Aliexpres za ok. 100 zł (jeden wielki kawał) oraz za ok. 300 zł w PL (2 niezależne kawałki). Może ktoś ma już doświadczenia w tym temacie?
  2. gdzie umieszczacie uchwyt do telefonu oraz jak mocowany do samochodu? Generalnie nie jest ciekawie w tym temacie. Preferuję uchwyty magnetyczne oraz kabel UZB z koncówką magnetyczną - daje się wtedy wszystkie działania obsłużyć jedną ręką ale do czego przymocować ten uchwyt...?
  3. Jakieś propozycje innych ciekawych i przydatnych gadżetów?
Pozdrawiam
Krzysztof
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Ja oklejałem ekran matową folią, co prawda w Niro ale zegary są bardzo podobne:
 

Zychu02

Zadomawiam się
Ja zauważyłem u siebie, ze strasznie brudzą się nadkola oraz drzwi bez błotników jak jest chlapa . W salonie 305 zł przód + montaż , kolejne 305 zł na tył za oryginalne chlapacze

Na ali znalazłem coś takiego : Chlapacz z Ali za 103, bądź Chalapcz z PL ale tutaj 205 za przód i 205 za tył.
Z ciekawostek to jeszcze ten pojemnik na dolny schowek pod konsola - Pojemnik
 

Cav

Pionier e-mobilności
Ja zauważyłem u siebie, ze strasznie brudzą się nadkola oraz drzwi bez błotników jak jest chlapa . W salonie 305 zł przód + montaż , kolejne 305 zł na tył za oryginalne chlapacze
Najpierw się upewnij co to warte.
Kto kupił takie do Niro, to gorzko żałował i zmieniał na zwykłe, aftermarketowe.
 

Zychu02

Zadomawiam się
Najpierw się upewnij co to warte.
Kto kupił takie do Niro, to gorzko żałował i zmieniał na zwykłe, aftermarketowe.
a wiesz gdzie można kupić jakieś aftermarketowe, które nie są z Ali ?
Orginalne sa do du.. ?
 

Cav

Pionier e-mobilności
Co to ev6 to nie wiem, ale warto się upewnić gdzieś po internetach.
O aftermarketowe popytaj w wątku o Niro.
 

Ryba EV

Zadomawiam się
Od początku przyglądałem się co za geniusz wymyślił w EV6, że fragment tylnych drzwi stanowi część nadkola i jest to lakierowane w kolorze nadwozia.
Ciekaw jestem jak to będzie pięknie wypiaskowane po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów przebiegu.
Macie z tym jakieś doświadczenia? Niszczy się to? Może jakaś folia przezroczysta ochronna?
Ja po 10 tys km nie widzę uszkodzeń ale dawno go nie myłem i jakoś mocno w to nie wnikam...
 

Ryba EV

Zadomawiam się
Uchwyt przymocowany w lewym dolnym rogu szyby, po lewej stronie kierownicy. Opiera się na tej podstawce i jest dosyć stabilnie (nawet jej nie przyklejałem). Nie znalazłem lepszego rozwiązania póki co.
https://allegro.pl/oferta/dlugi-uchwyt-samochodowy-na-telefon-na-szybe-12672698314
View attachment 8990


Ja kupiłem w końcu takie cudo jak poniżej - montaż również po lewej stronie. I daje radę.
Polecam do tego (już kilka lat używam) kabel USB-C z magnetyczną końcówką - wtedy wszystko z telefonem można zrobić jedną ręką: montaż/demontaż w uchwycie oraz podłączanie kabelka.
Trzeba tylko uważać aby kupić z pełną transmisją a nie tylko z ładowaniem oraz (co już mi się z jednym typem kabla przytrafiło) aby transmisja danych nie była zależna od tego jak obrócimy kabel w stosunku do elementu włożonego do telefonu (zdarza się przy płaskich końcówkach magnetycznych)

1679611633863.png vs 1679611663747.png
1679611273198.png
 

kossa

Nowy na Forum
Co do chlapaczy to polecam na Ali za ok 100 zł ale tylko pasują do GT-Line, trzeba tylko usunąć drobne zalewki na kantach, otwory pasują. Jedynie przy tyle trzeba wymienić kołek mocujący od dołu na dłuższy. Reszta kołków oryginalna. Trochę mniej błota na drzwiach po montażu
 
Top