Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
Inflacja 20%/rok, a dopłaty i limity na tym samym poziomie od 3 lat... Pisz do rządu, żeby zmienili.
uważam, że i tak ten limit jest za duży, rząd daje dotację ludziom na auta które kosztuja 1/4 bańki brutto
170 by wystarczyło, wtedy franzuzi i inne id.3, niro w golasach by zeszli do cen żeby nie przekroczyć limitu, a jak ktoś chce wozić się większym i lepiej wyposażonym niech w pełni płaci z własnej kieszeni.
Po tym co zrobiła Tesla, inni zaraz też zejdą z ceny po 2-3 dyszki, wyjścia nie maja, to pewnie limit 150tys i to brutto dla wszystkich wystarczyłoby
 

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Podobno można wziąć pełen VAT, a później od razu zmienić na 50%. Poczytajcie w necie.
To prawda można odliczyć pełen VAT opłaty wstępnej a potem zmienić rozliczanie na 50%.

Nie wiem natomiast czy zmianę sposobu rozliczania trzeba zgłosić do NFOŚiGW.
Najlepiej sprawdzić w umowie
 

Michal

Moderator
uważam, że i tak ten limit jest za duży, rząd daje dotację ludziom na auta które kosztuja 1/4 bańki brutto
170 by wystarczyło, wtedy franzuzi i inne id.3, niro w golasach by zeszli do cen żeby nie przekroczyć limitu, a jak ktoś chce wozić się większym i lepiej wyposażonym niech w pełni płaci z własnej kieszeni.
Po tym co zrobiła Tesla, inni zaraz też zejdą z ceny po 2-3 dyszki, wyjścia nie maja, to pewnie limit 150tys i to brutto dla wszystkich wystarczyłoby
No to zgłoś do rządu, żeby obniżyli :p
 

danielm

Pionier e-mobilności
Warto wspomnieć, że nikt tego softu nie obiecywał.
w sumie jakiś sens to ma, zwłaszcza że matrixy są od niedawna dozwolone w usa a montowane wtedy były. dodam jeszcze że jakiś czas temu tesla podpisała umowe z Samsungiem na dostawę ich superwypaśnych 102 elementowych matrixów. o ile wiem nie ma ich jeszcze montowanych w teslach więc zgaduje że jak się pojawią to z oprogramowaniem... które niekoniecznie będzie działać na tych matrixach które mamy obecnie
 

ciastek

Pionier e-mobilności

Michal

Moderator

Doktor

Posiadacz elektryka
Dostałem ponad 48 godzin temu maila, że w ciągu 48 godzin cena mojego Modelu S w rezerwacji będzie zaktualizowana. Albo się spóźniają, albo się rozmyślili.
 
Top