Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Dostałem ponad 48 godzin temu maila, że w ciągu 48 godzin cena mojego Modelu S w rezerwacji będzie zaktualizowana. Albo się spóźniają, albo się rozmyślili.
Model S?

A przypadkiem nie tylko 3 i Y maja niższa cenę?

Jeżeli dostałeś maila to możliwe ze Tesla popełniła błąd i wysłała go do wszystkich swoich oczekujących :)
 

pluto

Pionier e-mobilności
Albo szykuje się obniżka modelu S i X, która niefortunnie została ujawniona przed czasem ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Doug deMuro ciekawie naświetlił temat obniżek na Tesle w USA, to tłumaczy ceny zarówno używanych jak i nowych. A w USA sprzedaje się tyle że ma to wpływ na resztę świata.
Doug deMuro - ceny Tesli
W skrócie:
- Zamieszanie wokół Twittera - mały wpływ (ale jednak)
- zmiana oprocentowania kredytów z 2 na 6% - duży wpływ
- zwolnienia w hi-tech w USA - duży
- konkurencja i zastanie w rozwoju Tesli - średni wpływ
Czyli głównie czynniki ekonomiczne, ale pewien wpływ tez miały inne czynniki jak TT i konkurencja
 
Last edited:

Darek1

Posiadacz elektryka
Moim skromnym zdaniem, radykalny spadek wartości firmy Tesla miał również znaczacy wpływ. Spadek wartości został zapoczątkowany przez wyprzedaż akcji przez Muska, bo potrzebował kasę na TT.
Po takim spadku wartości, Tesla potrzebowała zrobić coś spektakularnego, żeby odwrócić trend spadkowy
 

Michal

Moderator
Doug deMuro ciekawie naświetlił temat obniżek na Tesle w USA, to tłumaczy ceny zarówno używanych jak i nowych. A w USA sprzedaje się tyle że ma to wpływ na resztę świata.
Doug deMuro - ceny Tesli
W skrócie:
- Zamieszanie wokół Twittera - mały wpływ (ale jednak)
- zmiana oprocentowania kredytów z 2 na 6% - duży wpływ
- zwolnienia w hi-tech w USA - duży
- konkurencja i zastanie w rozwoju Tesli - średni wpływ
Czyli głównie czynniki ekonomiczne, ale pewien wpływ tez miały inne czynniki jak TT i konkurencja
Osobiście uważam, że Doug wie mniej więcej tyle co ja, albo i mnie, nie tylko o motoryzacji ale już na pewno o Tesli :p
Jego filmy to taki Petryn, tylko szybciej "ględzi" ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Osobiście uważam, że Doug wie mniej więcej tyle co ja, albo i mnie, nie tylko o motoryzacji ale już na pewno o Tesli :p
Jego filmy to taki Petryn, tylko szybciej "ględzi" ;)
Zauważ że on to twierdzi bo rozmawia z ludźmi którzy sprzedają przez jego firmę lub kupują.
Może i gledzi ale przekonywująco. Sam wiem o dużych zwolnieniach w wielkich firmach hi-tech, wzrost oprocentowania kredytów u nas zatrzymał sprzedaż nieruchomości, więc tego samego spodziewam się w motoryzacji w kraju gdzie nikt nie kupuje za gotówkę.
 

Michal

Moderator
sprzedają przez jego firmę lub kupują
Jego firma, to jakaś strona sprzedająca używane auta od prywatnych osób, więc nadal nie uważam, żeby tam było dużo wiedzy :p
 

Adam P

Nowy na Forum
Hej.
Czy komuś z Was już Tesla zaktualizowała zamówienie. 48h minęło ... ale mam nadzieję, że chodziło o dni robocze, a w USA dopiero piją poranną kawę w pracy...(o ile Elon im na to pozwala ;) )
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2023-01-16 o 14.22.27.png
    Zrzut ekranu 2023-01-16 o 14.22.27.png
    94,6 KB · Liczba wyświetleń: 10
Top