Kameleon

Zadomawiam się
Info z telefonicznego, polskiego supportu Tesli - zamówienia na 3/Y złożone w 2022 będą rozliczane po starych/wyższych cenach. Te złożone po 31 grudnia 2022 będą rozliczane po zaktualizowanych/niższych cenach. To, że "wszyscy" dostali informacje meilem o nowych cenach to za duży rozmach/błąd systemu. Jak ktoś składał zamówienie w 2022 roku nich da znać po jakiej cenie dostał odbiór.
 

Michal

Moderator
Dopiero by była afera, gdyby podwyższyli ceny i powiedzieli to samo :D
 

danielm

Pionier e-mobilności
Info z telefonicznego, polskiego supportu Tesli - zamówienia na 3/Y złożone w 2022 będą rozliczane po starych/wyższych cenach. Te złożone po 31 grudnia 2022 będą rozliczane po zaktualizowanych/niższych cenach. To, że "wszyscy" dostali informacje meilem o nowych cenach to za duży rozmach/błąd systemu. Jak ktoś składał zamówienie w 2022 roku nich da znać po jakiej cenie dostał odbiór.
no to szykuje się gruba afera jak ludzie pozmieniali zamówienia a zapłacą 50tys więcej
 

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Info z telefonicznego, polskiego supportu Tesli - zamówienia na 3/Y złożone w 2022 będą rozliczane po starych/wyższych cenach. Te złożone po 31 grudnia 2022 będą rozliczane po zaktualizowanych/niższych cenach. To, że "wszyscy" dostali informacje meilem o nowych cenach to za duży rozmach/błąd systemu. Jak ktoś składał zamówienie w 2022 roku nich da znać po jakiej cenie dostał odbiór.
Bzdura. Ludzie z zamówieniami z 2022 dostali już nowe umowy na konto po nowej cenie.

Przykład u mnie, gdzie mam zamówienie z końca maja 2022 roku. Zarazem Pani Joanna oraz Pan Krzysztof z Tesli mailowo mi potwierdzili ze cena zostanie zmieniona. Potem dostałem oficjalnego maila ze cena zostanie zaktualizowana a następnie dostałem maila ze mam nowa umowę na koncie.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Info z telefonicznego, polskiego supportu Tesli - zamówienia na 3/Y złożone w 2022 będą rozliczane po starych/wyższych cenach. Te złożone po 31 grudnia 2022 będą rozliczane po zaktualizowanych/niższych cenach. To, że "wszyscy" dostali informacje meilem o nowych cenach to za duży rozmach/błąd systemu. Jak ktoś składał zamówienie w 2022 roku nich da znać po jakiej cenie dostał odbiór.
Nieprawda TM3 LR złożone w styczniu 2021 zaktualizowano się do nowych cen więc info zdecydowanie NIEPRAWDZIWE ;)
 

Kameleon

Zadomawiam się
Bzdura. Ludzie z zamówieniami z 2022 dostali już nowe umowy na konto po nowej cenie.
Wczoraj otrzymałem VIN na TMYLR zamawianą pod koniec grudnia 2022 z ceną 315 tys. Więc jeżeli dla niektórych to bzdura działa to po prostu wybiórczo. Może support też działa w jakiś sposób wybiórczo skoro dzisiaj kobieta w Tesli twierdziła, że:

1. Ludzie zamawiający w 2022 będą płacić wcześniej umówioną cenę.
2. Pani twierdzi, że ludzie do niej dzwonią i anulują zamówienia właśnie z tego powodu.

EDIT:
Właśnie zalogowałem się na stronę Tesli. Moja umowa została zaktualizowana (na 259,990). Szkoda tylko, że przez 24h miałem możliwość opłacenia zamówienia w kwocie 315 tys. Przecież gdybym opłacił je wczoraj (albo dzisiaj rano gdzie też widniała kwota 315tys) Tesla raczej by się do mnie nie odezwała z informacją "nadpłacił Pan, przepraszamy, oto zwrot". Wychodzi na to, że w Tesli z tego powodu panuje po prostu chaos.
 

Kameleon

Zadomawiam się
Hint: Nie będą płacić. :D
Tak. Rezygnują (poświęcają "zadatek"), żeby zamówić po nowej cenie (tracą 1200zł żeby być kilkadziesiąt tysięcy do przodu). Zrobiłbym to samo gdyby nie fakt, że VIN na EV6 wpadł praktycznie w tym samym momencie. Tesla będzie musiała zaczekać jeszcze kilka lat :)
 
Top