Kameleon

Zadomawiam się
Żeby nie było, że jestem "mącicielem z krainy KIA" (jak mnie twórczo nazwał kolega @daniel :) ) screen z umowy którą dostałem wczoraj wraz z VINem od Tesli. Przez ponad 24h miałem możliwość (poprzez serwis tesla.com) opłacenia igreka po cenie 315 tys a polski support stwierdził, że tak ma to wyglądać dla zamówień z 2022 roku.
 

Attachments

  • tesla order.png
    tesla order.png
    65,1 KB · Liczba wyświetleń: 37

Kameleon

Zadomawiam się
Czyli jak? Powinni zrobić tak i jasno poinformować:
Zamówienia 2023 po nowej cenie
a zamówienia 2022 powinny być po nowej + opłata rezerwacyjna;)
Jakakolwiek organizacja tego byłaby lepsza niż to co się faktycznie dzieje. A co się dzieje? Ludzie dzwonią do supportu - support swoje. Ludzie wypowiadają się na forum - forum swoje. Gorzka wiśnia na tym przecenowym torcie - zamówienie do opłacenia po starej/wyższej cenie przez 24h. Lekcja dla przyszłych (w sensie przeszłych ale z dostawą w przyszłości) nabywców jest taka, że jeżeli dostaniecie fakturę na kwotę z poprzedniego roku dzwońcie do Tesli do skutku bo szkoda tych 1200zł i zresetowanego czasu oczekiwania w przypadku rezygnacji z zamówienia.

Jako ciekawostkę dodam, że ta sama miła pani która mnie na infolinii Tesli informowała o w/w rzeczach stwierdziła też, że jeżeli zrezygnuję z zamówienia (a taki mam zamiar wobec tego, że EV6 też jest w drodze) to możliwe, że otrzymam zwrot tych 1200zł. Nie liczę na to. Nie spodziewam się nawet tego ale jeżeli tak się stanie - dam znać.
 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Niektórzy jeszcze na wakacjach w Bieszczadach bez dostępu do internetu:) Oraz zawsze mnie zastanawia ile tych rozwalonych aut oni ciagną do nas i liczą na sprzedaż. 59 aut z 89 jest POWYPADKOWA. A myślę, że jeszcze z 10 osób "zapomniało o tym wspomniec". To jest przerażające.!
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2023-01-17 o 20.15.52.png
    Zrzut ekranu 2023-01-17 o 20.15.52.png
    438,8 KB · Liczba wyświetleń: 60
  • Zrzut ekranu 2023-01-17 o 20.18.24.png
    Zrzut ekranu 2023-01-17 o 20.18.24.png
    882,4 KB · Liczba wyświetleń: 65

danielm

Pionier e-mobilności
Niektórzy jeszcze na wakacjach w Bieszczadach bez dostępu do internetu:) Oraz zawsze mnie zastanawia ile tych rozwalonych aut oni ciagną do nas i liczą na sprzedaż. 59 aut z 89 jest POWYPADKOWA. A myślę, że jeszcze z 10 osób "zapomniało o tym wspomniec". To jest przerażające.!
no cóż, jak ma miesięcznie 100 aut do sprzedania, to mu się nawet vinu nie chce wpisywać a co dopiero śledzić czy coś się na rynku zmieniło, na rynku o którym nie ma pojęcia. ludzie chcą tesle więc kupił kilka na kilogramy, pan Wiesio mu wypolerował lakier i powymieniał co trzeba i sprzedaje jako bezwypadkowe, bez nakładu własnego
 

Jac3k

Posiadacz elektryka
Jakakolwiek organizacja tego byłaby lepsza niż to co się faktycznie dzieje. A co się dzieje? Ludzie dzwonią do supportu - support swoje. Ludzie wypowiadają się na forum - forum swoje. Gorzka wiśnia na tym przecenowym torcie - zamówienie do opłacenia po starej/wyższej cenie przez 24h. Lekcja dla przyszłych (w sensie przeszłych ale z dostawą w przyszłości) nabywców jest taka, że jeżeli dostaniecie fakturę na kwotę z poprzedniego roku dzwońcie do Tesli do skutku bo szkoda tych 1200zł i zresetowanego czasu oczekiwania w przypadku rezygnacji z zamówienia.

Jako ciekawostkę dodam, że ta sama miła pani która mnie na infolinii Tesli informowała o w/w rzeczach stwierdziła też, że jeżeli zrezygnuję z zamówienia (a taki mam zamiar wobec tego, że EV6 też jest w drodze) to możliwe, że otrzymam zwrot tych 1200zł. Nie liczę na to. Nie spodziewam się nawet tego ale jeżeli tak się stanie - dam znać.
Bzdura. Ja mam zamówienie po nowej niższej cenie o 55tyś. Nawet nie wiem jak stare zamówienie wyglądało. Nie mogą wystawić faktury po cenie innej niż zamówienie.
 

Jogur

Fachowiec
świat upadnie, juz sie nikomu nie chce porządnie przeanalizować zmiany i wysłać poprawnego mejla + umowy + telefonu + zmienić info na stronie WWW w "tej samej chwili", żeby uniknąć nieporozumień i niedomówień - jakbym dzisiejsze daily hundle słyszał u siebie w korpo ... masakra :)
 

Jogur

Fachowiec
Niektórzy jeszcze na wakacjach w Bieszczadach bez dostępu do internetu:) Oraz zawsze mnie zastanawia ile tych rozwalonych aut oni ciagną do nas i liczą na sprzedaż. 59 aut z 89 jest POWYPADKOWA. A myślę, że jeszcze z 10 osób "zapomniało o tym wspomniec". To jest przerażające.!
"mój" Niemiec jaki był ździwiony, że ma lakier na lewym błotniku nieorginalnie kładziony ! nawet na placu w tesli mogli mu przemalować, zamiast kurła wymienić na oryginał z fabryki - a potem ja oczami świecę, że POWYPADKOWY !
 

Mike_74

Zadomawiam się
Ja też mam taki dylemat, tylko, że Niro XL mam za 202 tys. i jednak, gdybym brał Teslę, to chciałbym LR (dla 4x4), ale ona nie mieści się w dopłacie. Czy jednak Niro nie będzie bardziej komfortowe (zawieszenie, wentylacja, android auto), czy Tesla nie jest zbyt słabo wyciszona i jak świecą jej światła? Mylę też, że z tego wyboru mógłby mnie uwolnić ID.4 bo on jest na 4x4 i ma genialne światła i jest bardzo cichy i przyjemny w jeździe. Jeszcze jedno, gdyby to miała być Tesla, to czy nie lepiej poczekać na grudniowy lifting?
Odstąpie ci EV6 AWD GTLine kolor Moonscape mat wchodzi w dopłaty bez szyberdachu na 50% vat
 
Last edited:

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
Dokładnie tak samo myślę o Tesli...jak już takie duże rodzinne auto na trasy to ten napęd 4x4 i nieco większy zasięg na prawdę by się przydał.

Z drugiej strony, w Niro też jest napęd na jedną oś, więc staram się porównywać inne cechy samochodu.

Niro wydaje się nieco bardziej komfortowe, ale im więcej czytam o Tesli tym bardziej przekonuje się że ilość dodatkowych bajerów jakie dostaje się w tym aucie zdecydowanie przewyższa to bardziej komfortowe zawieszenie, wentylację foteli i android auto... Jako jedna z wielu - otwierasz Teslę telefonem i automatycznie ustawiają Ci się fotele i lusterka. W Niro? Musisz wcisnąć przycisk a lusterka ustawić ręcznie. Ja korzystam z samochodu na przemian z żoną, więc to jest całkiem istotne. Wyciszenie chyba też jest lepsze w Tesli. W Niro są narzekania na hałas od opon.

Do zalet Tesli mamy jeszcze o wiele lepsze osiągi, krótszy czas ładowania no i to że jest to jedno z najbezpieczniejszych aut jakie jeżdżą po drogach.

Światła w Tesli są nieporównywalnie lepsze od Niro to na pewno, ale od VW chyba nie koniecznie. Ktoś pisał że Tesla ma podobno światła matrycowe tylko jeszcze nie działają 🙂

VW u mnie odpada przez brak zaufania, słabą gwarancję i straszne problemy z softem jakie mieli i chyba ciągle mają.

W sumie chyba największym problemem Tesli jest brak serwisu. Będę miał awarię i co wtedy? A może prosta rzecz taka jak wymiana elementu zawieszenia... muszę jechać do Warszawy?
Jeździłem E niro i powiem tak ,nie ma porównania z TEsla 3 ,oczywiście wybrałem tesle 3.Tesla Y to taki balon i więcej zużywa Energi,ja jeżdżę tylko z żona i nie potrzeba mi tak wielkiego auta jak Y.
 
Top