Go East by EV - czy to dobry pomysł?

consigliero

Posiadacz elektryka
Zestaw który mam ma cztery końcówki, 32 , 16, schuko i typ 2
 

JareG

Pionier e-mobilności
Tu bym uważał, czy na jednej fazie przyłącze pozwoli oddać 32A.
Zgadza się, rzadko ktoś ma takie wypasione 230V :D (ale technicznie jest to możliwe)

Pozdrawiam
 

Bronek

Pionier e-mobilności
No chyba nikt nie ciągnie z 230 32A? Owszem w dawnych czasach, gdy bezpidcznik ojciec spinką do włosów mamy lub spinaczem biurowym, "zawatował korek", to i owszem. Najwyżej na słupie wywaliło lub upaliło kabel.
Raczej z ekstra gniazda "dużej siły" takie coś jak 16A + się bierze
 

p0li

Pionier e-mobilności
No chyba nikt nie ciągnie z 230 32A?

ja w pracy tak laduje
2 tygodnie temu przeprowadzilem sie do nowej siedziby i tam jeszcze nie ma supkow do ladowania na parkingu to wjezdzam na hale i podpinam sie prywatnym jednofazowym VSE do 32A gniazda i laduje 7,4kW
 

Bronek

Pionier e-mobilności
To nie gniazdko 230

PS Ja tak leafa w domach ładuję teslowską evse

PS PSA Musimy byc bardziej precyzyjni, szczególnie dla nowych, bo to temat nieznany.. Błedne nazewnictwo wielu na początku miesza. EVSE nazywane ladowarka np itd
 
Last edited:

p0li

Pionier e-mobilności
Owszem ale oby nikomu nie przyszlo do głowy łączyć tego do zwykłego gniazda
Owsze w "sile" jest 3x 230 ale suma to 400
nie ma sumy - to sa napiecia miedzyfazowe
miedzy faza a neutralnym jest zawsze 230
i jesli moje EVSE oryginalnie ma wlasnie wtyczke CEE 32A to nie widze problemu zeby tak podlaczac
w domu mam przelotke na kampingowe 16A i w domu laduje wlasnie z takim pradem (bo bezpieczniki 32A mam tylko w obwodzie kuchenki i piekarnika)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Oczywiście, tylko pisząc 230 mozna to zrozumiec że ktoś pakuje evse 32A do gniazda schuko nie siły. Ten temat wielkokrotnie walkowany ale pojawiaja sie nowi uzytkownicy i trzeba to precyzyjnie opisywać.
3 lat mam eV i rózne komnbinacje stosowałem
 
Top